Vzdušný a zároveň útulný rodinný dom v Poľsku, ktorý pozostáva z dvoch blokov

rodinný dom

Originálny rodinný dom postavili v poľskom meste Borowiec a tím profesionálov sa pri jeho realizácii zameral na potreby a spätnú väzbu od klienta.

Rodinný dom v kombinácii rôznych štýlov

Poľské architektonické štúdio mode:lina architekci navrhlo a postavilo koncom roka 2015 originálny rodinný dom, ktorý pozostáva z dvoch samostatných blokov, vytvárajúcich masívnu štruktúru. Predná fasáda, ktorá je otočená do ulice, má najmenej okien a vďaka tomu chráni obyvateľov pred hlukom a poskytuje pohodlie. Na fasáde sú zároveň použité rôzne druhy plotov, ktoré pridávajú pocit bezpečia. Kvôli tomu získal tento rodinný dom svoju prezývku: Dom z plotu. Tvar celého domu: dva bloky so šikmou strechou a garáž v tvare asymetrickej kocky je súčasnou interpretáciou moderného štýlu. Je doplnená použitím jednoduchých materiálov ako tehla betón, či oceľ a rôznych odtieňov sivej farby. Použitie týchto materiálov zároveň vytvára minimalistický vzhľad, niečo medzi tradičným a moderným štýlom, spolu s náznakmi industrializmu, ale aj rustikálneho štýlu.

rodinný dom rodinný dom

rodinný dom rodinný dom

rodinný dom rodinný dom

Rodinný dom, ktorý poskytne spoločný priestor, ale aj súkromie

Celý rodinný domrozlohu 290 m² a je rozdelený do dvoch blokov, ktoré zároveň tvoria dve zóny: jednu pre rodičov a jednu pre deti. Klienti totiž požadovali oddeliť jednotlivé časti kvôli tomu, aby sa dosiahlo potrebné súkromie a nezávislosť. Interiér pozostáva z prízemia, ktoré je spoločným priestorom pre všetkých. Slúži ako sociálny priestor a nachádza sa tu obývačka, kuchyňa a jedáleň. Obývacia izba je veľký, otvorený priestor spolu s oknami nepravidelných tvarov, ktoré poodhaľujú prírodný exteriér. Celé prízemie je vďaka otvorenému priestoru vzdušné a priestranné. Obe časti ale spája hala a v nej sa zároveň nachádza schodisko. To má pevný a hrubý dizajn, ktorý dopĺňa sklenené zábradlie. Zaujímavým prvkom je okno umiestnené pod týmto schodiskom, ktoré ponúka pohľad na auto, vystavené v garáži.

rodinný dom rodinný dom

rodinný dom rodinný dom

rodinný dom rodinný dom

rodinný dom rodinný dom

rodinný dom rodinný dom

Zaujímavé detaily

Jednou z najzaujímavejších častí tohto domu je medziposchodie s knižnicou, položené na veľkých oceľových nosníkoch. Police knižnice boli vytvorené z starých dubových trámov, pochádzajúcich zo starého mestského domu v Poznani. Nosníky v celom dome sú naschvál odhalené a nenamaľované, čo na jednu stranu vytvára zaujímavý kontrast a druhú stranu poskytuje pocit jednoduchosti a pohody. Tento rodinný dom má takisto nezvyčajne riešenú kuchyňu, ktorá je predĺžená a plynulo prechádza do záhrady. Dom je plný neobyčajných a originálnych detailov ako dvere zo stodoly použité v rodičovskej spálni či postele v tvare drevených domčekov v detskej spálni.

Zdroj:

http://www.modelina-architekci.com/

 

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail