Volkswagen tento týždeň spúšťa objednávky na nový elektrický model ID Neo

ID Neo

Elektromobil Volkswagen ID Neo bude mať dojazd 550 km a vyzerá to tak, že jeho cena bude zrejme bude menej než 30-tisíc eur.

Volkswagen a séria ID

Už tento týždeň spúšťa nemecká automobilka Volkswagen pred-objednávky na nový elektromobil s neoficiálnym názvom ID Neo. Jeden z členov dozornej rady Volkswagen, Jürgen Stackmann, uviedol, že ide o prvý z 27 modelov rodiny MEB, ktoré Volkswagen plánuje vyrobiť v rokoch 2020-2022. Pôjde o sériu vozidiel v nižšom cenovom rozsahu s obmedzeným výkonom batérie a nižším dojazdom. V roku 2021 plánuje Volkswagen uviesť na trh ďalší model, vybudovaný na platforme MEB. Podľa Stackmanna pôjde o prvý plne elektrický SUV model ID Crozz. Nasledovať by mala kupé verzia tohto modelu a v roku 2022 plánuje Volkswagen predstaviť model ID Buzz. Ten by sa mal stať elektrickým nástupcom obytnej dodávky, ktorá je známa po celom svete.

ID Neo

ID Neo

ID Neo

Volkswagen testoval ID Neo v mrazoch

Britské média nedávno zverejnili fotografie, ktoré zachytili testovanie modelu ID Neo neďaleko polárneho kruhu. Tím inžinierov takto testoval odolnosť a výkon tohto elektromobilu pri mrazivých teplotách. Testovací voz bol pritom vzhľadom a vzorom na exteriéri takmer identický ako oficiálny model, predstavený v decembri minulého roka. Podľa fotografií to vyzerá, že sa bude ID Neo pomerne výrazne podobať na ID Concept, ktorý sa objavil na parížskom autosalóne v roku 2016. Je vidieť , že oba modely majú spoločné prvky ako sú tenké LED svetlomety, kratšiu kapotu, či zadnú klesajúcu líniu strechy.

ID Neo

ID Neo

ID Neo

ID Neo ako prvé uhlíkovo-neutrálne vozidlo

Prvé kusy nového modelu by sa mali začať vyrábať v novembri tohto roka a podľa výrobcu pôjde o prvé uhlíkovo-neutrálne vozidlo na svete. Volkswagen totiž do rozvoja elektrického vozového parku investoval 10 miliárd eur a do roku 2050 sa chce spoločnosť stať kompletne uhlíkovo-neutrálnou. Okrem toto vyvíja pre svojich zákazníkov možnosti nabíjania bez vytvárania uhlíkovej stopy, ktoré by mali zahŕňať nabíjačky na stenu Elli či nabíjaciu sieť IONITY po celej Európe. Obe sú zásobované čistou energiou z obnoviteľných zdrojov, takže vozidlá nabíjané takýmto spôsobom budú uhlíkovo-neutrálne aj vo fáze využívania.

Zdroj:

https://www.theweek.co.uk

https://www.autoexpress.co.uk

Zdieľajte:   Facebooktwittermail