Solárny varič SolSource Sport potrebuje na grilovačku iba slnečné lúče

solárny varič

Grilovanie môže byť vďaka SolSource Sport ekologické a pohodlné, tento solárny varič je totiž výkonný, kompaktný a prenosný.

Nový a lepší solárny varič

Spoločnosť One Earth Designs už v roku 2013 vyvinula svoj prelomový varič, s ktorým je možné grilovať, vyprážať a variť iba pomocou slnečných lúčov. Tím nedávno predstavil jeho nasledovníka, ktorý je prenosný, omnoho ľahší a kompaktnejší. Táto verzia sa dá zabaliť do špeciálnej prenosnej tašky. Tento solárny varič svojím výzorom pripomína satelitný tanier. Takisto ako originálny varič SolSource, tak aj jeho prenosná verzia dokáže vyprodukovať teplo, rovnajúce sa 600 W. Stačí ho iba nasmerovať tak, aby naň svietili slnečné lúče. One Earth Desig tvrdí, že pokým je možné vidieť tiene, vyprodukuje tento varič dostatok tepla na varenie či grilovanie.
solárny varič

solárny varič

solárny varič

Solárny varič, ktorý je ľahký a prenosný

Solárny varič SolSource Sport je pripravený k použitiu iba za 5 minút a potrebnú teplotu na varenie dosiahne za pár sekúnd, pričom maximálna teplota, ktorú dokáže poskytnúť, je 200 stupňov. Je menší ako jeho predchodca, keďže na šírku aj na výšku meria 80 cm. Najväčším rozdielom medzi originálnym varičom SolSource a jeho prenosnou verziou je ale váha. SolSource Sport váži iba 4,5 kg, kým jeho predošlá verzia vážila až 18 kg. Týmto sa One Earth Designs podarilo vytvoriť varič, ktorý sa dá jednoducho naložiť do kufra a zobrať do parku, ku známym na záhradnú grilovačku či kamkoľvek inde. Vďaka jeho solárnemu pohonu tak grilovanie či varenie nevytvára žiadne emisie.

Úspešná kampaň

One Earth Designs momentálne solárny varič SolSource Sport propaguje prostredníctvom crowfundingovej stránky Kickstarter. Na začiatku kampane si stanovili za cieľ vyzbierať 20- tisíc dolárov a ku dnešnému dňu už bolo vyzbieraných viac ako 104- tisíc dolárov. Do konca kampane stále ostáva 13 dní. Základná cena prenosného grilu je momentálne asi 133 eur (149 amerických dolárov) a za cenu asi 204 eur (229 amerických dolárov) je k dispozícii aj so špeciálnou prenosnou taškou. Ak všetko pôjde podľa plánu, spoločnosť by chcela začať s vybavovaním objednávok v auguste tohto roka.

Zdroj:

https://www.oneearthdesigns.com

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail