Šikovné tipy pre pranie a sušenie, aby bola vaša bielizeň dokonale čistá a suchá

bielizeň

Už sa Vám určite stalo, že po vypraní ostala Vaša bielizeň špinavá, či nepríjemne zapáchala. To môže byť spôsobené rôznymi príčinami. V tomto článku preto prinášame 10 užitočných rád, ktoré Vám pomôžu pri praní a sušení prádla.

  1. Je bielizeň veľmi pokrčená?

Ak chcete, aby bolo Vaša vypratá bielizeň pekne vyrovnaná, dajte ju na pár minút do sušičky spolu s kockami ľadu. Tie vytvoria rýchly parný tlak a Vaše oblečenie bude vyrovnané.

bielizeň

  1. Trik na rýchlejšie vysušenie

Ak chcete, aby sa Vaša bielizeň usušila rýchlejšie, pridajte k nej jeden suchý uterák asi na 15-20 minút. Uterák vsiakne vlhkosť z ostatných vecí.

  1. Stratené ponožky

Neustále sa Vám strácajú ponožky a nikdy neviete nájsť dve rovnaké do páru? Použite na ne špeciálne textilné vrecko do práčky a nájdete ich vždy pekne pokope. Vrecko môžte použiť aj na jemné prádlo či pranie viacerých hračiek naraz.

bielizeň

  1. Trik proti hluku

Ak periete veci, ktoré majú šnúrky alebo topánky, často takéto pranie vytvára nepríjemný zvuk. Jednoduchým riešením je zaviazať šnúrky do uzlíka a privrieť ich do dverí práčky.

  1. Čistenie práčky

Tento bod je skutočne dôležitý, keďže mnohé problémy pri praní a sušení sú spôsobené najmä usadenou špinou v práčke. Mnohé súčasné práčky majú samočistiaci program alebo môžte práčku vyčistiť sami pomocou nášho návodu. Pre čistú a voňavú bielizeň je ale pravidelné čistenie práčky nevyhnutnosťou.

  1. Čistenie škvŕn od potu

Na odstránenie žltých škvŕn spôsobených potom môžte použiť zmes sódy bikarbóny a citrónu. Nechajte pôsobiť aspoň hodinu a bielizeň potom vyperte obvyklým spôsobom.

bielizeň

  1. Odstránenie škvŕn od atramentu

Pre vyčistenie atramentových škvŕn vyskúšajte použiť lak na vlasy alebo dezinfekčný gél na ruky.

  1. Trik s detským púdrom

Ak potrebujete vyčistiť mastné škvrny, použite na bielizeň detský púder.

bielizeň

  1. Zipsy a gombíky

Ak periete či sušíte bielizeň, ktorá ma zipsy alebo gombíky, vždy ich zazipsujte a zapnite. Vyhnete sa tak tomu, aby sa poškodili ďalšie kusy iného oblečenia v práčke, ale aj samotné zipsy a gombíky.

      10. Čistenie semišu

Na vyčistenie škvŕn či usadenej špine na semiši použite pilník na nechty. Jemne pilujte špinavé miesta, nemusíte sa báť, že by sa materiál poškodil.

Zdroj:

http://simplybeautiful.casa/

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail