Šikovné tipy pre pranie a sušenie, aby bola vaša bielizeň dokonale čistá a suchá

Lukas P.

Už sa Vám určite stalo, že po vypraní ostala Vaša bielizeň špinavá, či nepríjemne zapáchala. To môže byť spôsobené rôznymi príčinami. V tomto článku preto prinášame 10 užitočných rád, ktoré Vám pomôžu pri praní a sušení prádla.

bielizeň
  1. Je bielizeň veľmi pokrčená?

Ak chcete, aby bolo Vaša vypratá bielizeň pekne vyrovnaná, dajte ju na pár minút do sušičky spolu s kockami ľadu. Tie vytvoria rýchly parný tlak a Vaše oblečenie bude vyrovnané.
bielizeň

  1. Trik na rýchlejšie vysušenie

Ak chcete, aby sa Vaša bielizeň usušila rýchlejšie, pridajte k nej jeden suchý uterák asi na 15-20 minút. Uterák vsiakne vlhkosť z ostatných vecí.

  1. Stratené ponožky

Neustále sa Vám strácajú ponožky a nikdy neviete nájsť dve rovnaké do páru? Použite na ne špeciálne textilné vrecko do práčky a nájdete ich vždy pekne pokope. Vrecko môžte použiť aj na jemné prádlo či pranie viacerých hračiek naraz.
bielizeň

  1. Trik proti hluku

Ak periete veci, ktoré majú šnúrky alebo topánky, často takéto pranie vytvára nepríjemný zvuk. Jednoduchým riešením je zaviazať šnúrky do uzlíka a privrieť ich do dverí práčky.

  1. Čistenie práčky

Tento bod je skutočne dôležitý, keďže mnohé problémy pri praní a sušení sú spôsobené najmä usadenou špinou v práčke. Mnohé súčasné práčky majú samočistiaci program alebo môžte práčku vyčistiť sami pomocou nášho návodu. Pre čistú a voňavú bielizeň je ale pravidelné čistenie práčky nevyhnutnosťou.

  1. Čistenie škvŕn od potu

Na odstránenie žltých škvŕn spôsobených potom môžte použiť zmes sódy bikarbóny a citrónu. Nechajte pôsobiť aspoň hodinu a bielizeň potom vyperte obvyklým spôsobom.
bielizeň

  1. Odstránenie škvŕn od atramentu

Pre vyčistenie atramentových škvŕn vyskúšajte použiť lak na vlasy alebo dezinfekčný gél na ruky.

  1. Trik s detským púdrom

Ak potrebujete vyčistiť mastné škvrny, použite na bielizeň detský púder.
bielizeň

  1. Zipsy a gombíky

Ak periete či sušíte bielizeň, ktorá ma zipsy alebo gombíky, vždy ich zazipsujte a zapnite. Vyhnete sa tak tomu, aby sa poškodili ďalšie kusy iného oblečenia v práčke, ale aj samotné zipsy a gombíky.

      10. Čistenie semišu

Na vyčistenie škvŕn či usadenej špine na semiši použite pilník na nechty. Jemne pilujte špinavé miesta, nemusíte sa báť, že by sa materiál poškodil.
Zdroj:
http://simplybeautiful.casa/

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...