Prenosná solárna nabíjačka a 8 tipov na tie najlepšie (2.časť)

prenosná solárna nabíjačka

Prenosná solárna nabíjačka sa zrejme čoskoro stane bežnou súčasťou našej výbavy pri výletoch alebo dovolenkách. V predchádzajúcej časti sme vám predstavili prvé štyri, teraz sa pokúsime stručne predstaviť ďalšie štyri. Podľa nás tie najlepšie.

5. EnerPlex Kickr II.

Ak sa vám zapáčila niektorá z predchádzajúcich prenosných solárnych nabíjačiek, musíme dať do pozornosti tento typ, EnerPlex Kickr II. Tento model je lepší ako všetky predošlé modely. Môžete ho hodiť na zem, alebo šliapnuť naň pri skladaní bez toho, aby ste ho rozbili. Patentovaná CIGS technológia mu dodáva dostatok energie, je vode odolný a váži necelých 0,5 kg.  3 W solárnej energie sú dodávané prostredníctvom 5V micro a mini USB rozhrania, alebo cez 30-pin Apple konektor.

prenosná solárna nabíjačka

Výhoda: pevný a odolný model s možnosťou jednoduchého uchytenia napr. na batoh

Nevýhoda: 0,6 ampérový výstup

Cena: od 55,- EUR

6. Goal Zero 11800 Nomad

Pri balení batožiny si nechajte miesto na robustný 0,5 kg model Nomad. Je to samostatný systém s úložným miestom na všetky káble, ktorý pracuje so všetkými USB rozhraniami. Tento model potrebuje len 7 watov slnečnej energie, takže výstup nie je až taký úžasný. Ak si so sebou na výlet beriete iPad alebo podobný tablet a na jeho nabitie chcete použiť tento model Nomad, prenosná solárna nabíjačka, budete potrebovať navyše aj batériu, čo v tomto prípade považujeme za značnú nevýhodu a skôr komplikáciu.

prenosná solárna nabíjačka

Výhoda: veľmi kvalitný obal odolný aj voči extrémnemu počasiu

Nevýhoda: bez dodatočnej batérie nie je schopný nabiť tablety

Cena: od 70,- EUR

7. Voltaic Amp

Veľkosťou pripomína iPad mini. V malom ochrannom obale nájdete veľmi šikovnú prenosnú solárnu nabíjačku so slnečnými panelmi. Pod zazipsovaným vreckom zo sieťoviny je umiestnená prenosná solárna nabíjačka spolu s 4,000mAh a 15Wh vymeniteľnou batériou. Na vonkajšej strane je pár monokryštalických solárnych panelov podávajúcich výkon 4.4W pri 6V alebo 12V v závislosti na požiadavkách. Samotná batéria dodá energiu na nabitie smartfónu, ale aj ostatných mobilných prístrojov. Kompatibilná so všetkými prístrojmi od DSLR kamier až po malý iPod.

prenosná solárna nabíjačka

Výhoda: dobrý výkon, malý rozmer a veľmi odolný obal

Nevýhoda: nemá automatické prepínanie napätia

Cena: od 90,- EUR

8. Poweradd 40 W, skladacia prenosná solárna nabíjačka

Jeho výkon môže viacero ľudí presvedčiť, že prenosné slnečné panely majú svoje opodstatnenie. Kvôli jeho váhe ho síce nebudete chcieť niesť so sebou na výlet, ale pokiaľ cestujete autom alebo karavanom, pomôže vám na dodanie energie nielen do mobilného telefónu. Model Poweradd 40 W má 5V port na nabíjanie bežných prístrojov cez USB port, ale ponúka aj 18V 2+ amp DC nabíjanie pre väčšie spotrebiče. Avšak má až 40 watov energie a je špeciálne navrhnutý na napojenie akýchkoľvek prístrojov. Preto môže byť veľmi užitočný na dlhších cestách v aute či karavane.

prenosná solárna nabíjačka

Výhoda: skvelý výkon a veľmi odolný plastový obal

Nevýhoda: pomerne ťažký na zavesenie alebo montáž

Cena: od 180,- EUR

Prenosná solárna nabíjačka si pomaly, ale isto nachádza svoje miesto ani nie tak v domácnosti, ako pri našich cestách. Verím tomu, že o pár mesiacov bude úplne bežné pribaliť si prenosnú solárnu nabíjačku k štandardnej nabíjačke mobilu alebo tabletu.

Ak vás táto téma zaujala, prečítajte si viac našich článkov:

https://www.setri.sk/prenosna-solarna-nabijacka-8-tipov-na-tie-najlepsie-1-cast/

https://www.setri.sk/prenosne-nabijacky-zdroj-energie-pre-vase-aplikacie-pre-cyklistiku-turistiku-a-cestovanie/

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail