Nissan bude predávať solárne panely a batérie pre domácnosť

solárne panely

Spoločnosť Nissan oznámila, že vo Veľkej Británii začne predávať solárne panely a systém pre uskladnenie energie.

Solárne panely a elektromobily

Vyzerá to tak, že obchodný model, ktorý nastavil najväčší výrobca elektromobilov a systémov pre uskladňovanie energie, Tesla, je taký úspešný, že inšpiroval ďalšie spoločnosti. Výrobca automobilov Nissan totiž koncom januára oznámil, že začne s výrobou energetických riešení pre domácnosť. Produkt bude ponúkať pod názvom Nissan Energy Solar. Tento balík riešení by mal podľa výrobcu majiteľom rodinných domov a domácností zjednodušiť prechod na solárnu energiu. Nissan Energy Solar je komplexné riešenie, ktoré kombinuje špičkové strešné solárne panely s systémom pre uskladnenie energie, vhodné pre väčšinu domácností vo Veľkej Británii. Bolo špeciálne navrhnuté tak, aby pomohlo domácnostiam ušetriť financie za energiu a odpojiť sa od elektrickej siete. To by malo obyvateľom Veľkej Británie zároveň umožniť žiť o čosi udržateľnejším spôsobom.

solárne panely

Ideálne solárne panely pre každého zákazníka

Aj keď by sa mohlo zdať, že solárna energia a elektromobilita sú úplne odlišné oblasti, opak je pravdou. Magazín Clean Technica nedávno zistil, že až 32% majiteľov elektromobilov zároveň pre získavanie energie využíva strešné solárne panely. Energetické riešenie od Nissan je preto navrhnuté tak, aby dopĺňalo známy elektrický model od tohto výrobcu, Nissan Leaf. Balík produktov Nissan Energy Solar ponúka rôzne možnosti. Záujemcovia si môžu vybrať ideálne riešenie pomocou online konfigurátora. Podľa výrobcu je „všetko čo potrebujete, strecha. Algoritmy spolu s konfigurátorom pre Vás vyhodnotia ten najlepší systém.“ Na optimalizáciu panelov dokonca Nissan využije technológiu LiDAR pre vzdialenú analýzu.

Dostupnejšie solárne panely

Nissan bude predávať solárne a skladovacie balíky jednotlivo, ale aj v kombinácii. Cena základného balíka šiestich strešných panelov začína na 4 400 eur. Zahŕňa dodávku aj inštaláciu. Cena kombinovaného balíka, ktorý obsahuje strešné panely a systém na skladovanie energie by mala byť 8 670 eur. Marketingový riaditeľ Nissanu, Francisco Carranza uviedol, že ich cieľom je 4-8% návratnosť investície. „Naším cieľom je zjednodušenie. Chceme zákazníkom pomôcť ľahko nájsť a nainštalovať riešenia pre udržateľnú energiu.“ Nissan Energy Solar by mal priamo konkurovať energetickým produktom od Tesly, ako sú napríklad batéria Powerwall či solárna strecha. Riešenie od Nissan bolo ale navrhnuté tak, aby bolo pre zákazníkov cenovo dostupnejšie. V tlačovom vyhlásení spoločnosť uviedla, že majitelia tohto riešenia budú môcť ušetriť až 66% nákladov na energiu.

Zdroj:

https://www.motoringresearch.com

https://cleantechnica.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail