Mercedes-Benz eSprinter poskytne 150 km dojazd, dostupný by mal byť už v roku 2019

eSprinter

Model eSprinter bude podľa výrobcu ideálnym vozidlom pre systematickú elektrifikáciu komerčných vozových parkov.

eSprinter uvidíme už tento rok

Čo sa týka elektromobility, najviac pozornosti sa v súčasnosti dostáva osobným elektromobilom od Tesly, Nissanu či Chevroletu. Menej sa už však hovorí o elektrických dodávkach, ktoré ale majú veľký potenciál na vplyv priemyslu s komerčnými vozidlami. Tesla plánuje tento trh dobyť so svojim nákladným automobilom SemiMercedes-Benz plánuje uviesť na trh svoju elektrickú dodávku, elektrickú verziu známeho modelu Sprinter už budúci rok. Dodávka strednej veľkosti by mala byť nasledovníkom modelu eVito a prvé ukážky modelu eSprinter by sa mali objaviť už v druhej polovici tohto roka.

eSprinter

eSprinter

Model eSprinter bude ostupný v dvoch verziách

Mercedes-Benz bude ponúkať model eSprinter v dvoch verziách. 55 kWh batériový balík poskytne 150 km dojazd pri akýchkoľvek veterných podmienkach a s plnou kapacitou nákladu, ktorá je asi 900 kg. Batéria sa na plnú úroveň nabije za 8 hodín prostredníctvom nabíjacieho stĺpu alebo zásuvky s max. výkonom 7.2 kW. Druhou možnosťou je 41 kWh batériový balík, ktorý poskytne dojazd asi 115 km, ale na oplátku zvýši oproti 55 kwH verzii kapacitu nákladu o 140 kg na 1040 kg. Štandardný nabíjací čas je 6 hodín. Pri použití technológie rýchleho nabíjania by mali byť oba batériové balíky nabité na úroveň 80% už za 45 minút. Dve možnosti budú mať zákazníci aj z hľadiska maximálnej rýchlosti. Prvá verzia s max. rýchlosťou 80 km/h je ideálna do zaľudnených miest, kde úspora energie zvýši dojazd. Ak je však potrebná vyššia rýchlosť, k dispozícii je verzia s max. rýchlosťou 120 km/h.

eSprinter

Dodávka eSprinter ideálna do mesta

Ako uviedol Volker Mornhinweg, riaditeľ divízie dodávok Mercedes-Benz, elektrifikácia komerčného vozového parku je dôsledkom toho, že sú v spoločnosti presvedčení o tom, že budúcnosť bude patriť elektrickým systémom a to najmä vo vnútromestskej doprave. V nasledujúcich rokoch totiž plánujú do elektrifikácie svojho vozového parku zainvestovať 150 miliónov eur. Už model eVito ukázal, že implementáciu myslia v Mercedese vážne, ale model eSprinter by mal zájsť ešte ďalej. Ďalej by mal nasledovať menšia dodávka eCitan. Všetky modely sú podľa Mornhinweg konkurencieschopné aj v segmente väčších vozidiel, najmä čo sa týka celkových nákladov pri vlastníctve, čo je pre komerčných zákazníkov najdôležitejšie. Podľa výrobcu by mali byť ideálne najmä na kratšie presuny po mestách, napríklad pre kuriérske a dodávateľské spoločnosti.

Zdroj:

http://media.daimler.com

https://www.autoblog.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail