Údaje o spotrebe či platbách za energie online, urobíte i zmeny (+video návod)

Lukas P.

ZSE vytvorila pre svojich zákazníkov online účet, prostredníctvom ktorého majú prehľad o aktuálnej spotrebe elektriny alebo plynu, výške mesačných záloh a mnoho iných vecí. Zákazníkom pritom stačí navštíviť webstránku www.zse.sk, kde sa zaregistrujú a majú k dispozícii všetky potrebné informácie o energiách.

zse

Nová úroveň komfortu
ZSE využíva moderné technológie na zjednodušenie komunikácie so zákazníkom. Namiesto návštevy pobočky stačí zákazníkovi počítač, mobil alebo tablet a z pohodlia domova si môže upravovať nastavenia vo svojom účte.

Online účet ponúka širokú škálu možností. Zákazníci majú prístup k faktúram a platbám za posledných šesť rokov, môžu si zmeniť výšku preddavkových platieb a deň splatnosti, upraviť spôsob platby a číslo bankového účtu, zmeniť sadzbu a prepísať odberné miesto. Zároveň si môžu nastaviť posielanie preplatkov priamo na bankový účet a už nemusia chodiť na poštu.
ZSE myslí nielen na domácnosti. Rovnaké výhody ponúka aj podnikateľom, ktorým výrazne ušetrí čas. Jediným rozdielom v tomto prípade je, že prístup do online účtu môžu dostať aj viacerí zamestnanci firmy (napríklad účtovník, energetik, …). V nastaveniach účtu sa dá presne určiť rozsah oprávnení pre jednotlivé osoby, takže nedôjde k zneužitiu právomocí.
Poradí vám, ako ušetriť

Optimálnu výšku preddavkovej platby nemusíte nájsť hneď na prvýkrát. Ak sa v tejto problematike neorientujete, online účet vám pomôže.  Obsahuje totiž  špeciálne vytvorený nástroj na analýzu spotreby vášho odberného miesta. Online systém ihneď vyhodnotí, koľko finančných prostriedkov môžete ušetriť a poradí vám s nastavením výšky preddavkovej platby.
Bezpečnosť je prvoradá

Doba internetu otvára nové možnosti, ktoré zjednodušujú aj prácu so spravovaním platieb za energie a služby od ZSE. Stále sa však nájdu pochybovači, ktorí neveria online priestoru. Nedôveru spôsobujú predovšetkým finančné transakcie.

ZSE na to zareagovala bezpečnostnými opatreniami, aby predišla odmietavým reakciám zákazníkov. Pri každej zmene nastavení v online účte musí používateľ prejsť SMS autorizáciou. Vždy mu príde do mobilu kód, ktorý následne zadá do systému. Týmto spôsobom sa zamedzí zneužitiu citlivých údajov.

Podľa informácií ZSE využíva online účet viac ako 120 000 zákazníkov, pričom až 92 500 ľudí prešlo na online faktúru. Populárna je takisto analýza spotreby s odporúčaním správnej sadzby, ktorú vyhľadalo už 28 500 zákazníkov. Medzi často používané funkcie patria takisto online zmeny spôsobu platby a zmeny výšky záloh. Navyše, pri aktívnom využívaní online účtu ZSE odmeňuje svojich zákazníkov atraktívnymi darčekmi. 

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...