Elektrický moped Karmic OSLO zaujme futuristickým dizajnom

elektrický moped

Spoločnosť Karmic predstavila nový elektrický moped Oslo, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako zo sci-fi filmu, jeho cena však možno prekvapí.

Elektrický moped pripomína aj bicykel, aj kolobežku

Spoločnosť Karmic sa venuje výrobe menších elektrických dopravných prostriedkov už viac než štyri roky. V minulosti dosiahla úspechy s predošlými modelmi prostredníctvom crowfundingových stránok a nedávno predstavila svoj najnovší model OSLO. Síce ide o elektrický moped, ale tento dopravný prostriedok je vďaka svojmu dizajnu a funkciám kombináciou elektrickej kolobežky a bicykla. Na prvý pohľad skôr pripomína kolobežky s hrubými kolesami, ktoré môžeme bežne vidieť aj u nás, ale má pedále a kompaktnejší rám. Vďaka pedálom sa Oslo môže označiť aj ako elektrický bicykel, ktorý pomocou asistenta pedálovania dosiahne maximálnu rýchlosť 32 km/h.

elektrický moped
elektrický moped

Futuristický a minimalistický

Elektrický moped Karmic OSLO má zabudovanú 480 Wh batériu, ktorá na jedno nabitie poskytne dojazd asi 32 km. Výrobca však vyvíja verziu so skutočne výkonnou 960 Wh batériou. Vďaka hliníkovému rámu a termoplastickej karosérii je maximálna váha tohto modelu 20 kg a je tak ľahší než väčšina elektrických bicyklov s podobným výkonom. Od nich sa však odlišuje aj minimalistickým a futuristickým dizajnom. Nie sú na ňom viditeľné žiadne káble, reťaze ani súčiastky. Podľa magazínu Verge vyzerá OSLO ako e-bicykel, ktorý navrhol Apple. Výrobca v tlačovom vyhlásení uviedol, že aj keď podľa nich došlo v oblasti technológií elektrických dopravných prostriedkov k veľkému pokroku, elektrobicykle v podstate ostávajú rovnaké.

elektrický moped
elektrický moped
elektrický moped
elektrický moped

Elektrický moped za prijateľnú cenu

„Najlepšie modely sú relatívne drahé a cenovo dostupné bicykle majú zväčša otáznu kvalitu. Napriek všetkým existujúcim modelom sme verili, že ten najlepší ešte neexistuje a tak sme ho postavili“, dodáva spoločnosť Karmic v tlačovom vyhlásení.  Futuristický dizajn dopĺňajú zliatinové kolesá so širokými pneumatikami, ktoré poskytujú stabilnú a pohodlnú jazdu. Predné a zadné LED svetlá sú integrované do tela bicykla a obopínajú celú zadnú časť kvôli bočnej viditeľnosti. Štandardným prvkom sú hydraulické kotúčové brzdy, ktoré zaručujú účinnejšie brzdenie. I keď elektrický moped Karmic OSLO pôsobí pomerne luxusne, jeho cena možno prekvapí. Na crowfundingovej stránke Kickstarter ho totiž momentálne výrobca ponúka za 1499 amerických dolárov (asi 1349 eur).

Zdroj:

https://www.theverge.com

https://www.kickstarter.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail