Horský elektrobicykel od PESU má podľa výrobcu najrýchlejšiu odozvu na svete

horský elektrobicykel

Horský elektrobicykel od firmy PESU je dostupný v dvoch verziách a vďaka výkonnému motoru dosiahne až 160 km dojazd na jedno nabitie.

Horský elektrobicykel PESU Monster a Volador

Americká start-upová spoločnosť PESU nedávno spustila kampaň prostredníctvom crowfundigovej stránky Kickstarter, v rámci ktorej ponúka svoj horský elektrobicykel. Ten je dostupný v dvoch verziách: PESU Monster a PESU Volador. Oba modely disponujú motorom s najrýchlejšou odozvou na trhu vďaka patentovanému senzoru krútiaceho momentu. To znamená, že elektrobicykel sám rozozná koľko energie je nutné dodať do motora na základe toho ako tvrdo šliapete do pedálov. Výrobca pritom tvrdí že čas odozvy riadiacej jednotky je iba 10 ms. Oba modely sú navrhnuté tak, aby poskytli pri bicyklovaní čo najväčšiu zábavu a zlepšili zážitok z jazdy, ale aby neodviedli všetku prácu za jazdca.

horský elektrobicykel

horský elektrobicykel

Horský elektrobicykel stvorený pre náročný terén

Aj keď by sa horský elektrobicykel PESU dal využiť aj na cestách či v mestách, obe varianty Monster a Volador sú špeciálne navrhnuté na jazdu do horského terénu. Majú agresívnu geometriu, dvojité kotúčové brzdy a skutočne stabilný a pevný rám. Ich dizajn sa v rôznych verziách líši, ale obe využívajú výkonný motor TTIUM Power (250 W alebo 350 W), ktorý pomôže prekonať až 40° prevýšenie. Bežné modely na trhu pritom zvládnu iba 30°. Horský elektrobicykel s 350 W motorom dosiahne maximálnu rýchlosť 45 km/h. Je vybavený LCD displejom, na ktorom je možné kontrolovať úroveň batérie, rýchlosť (momentálnu, priemernú a maximálnu) a vzdialenosť.

horský elektrobicykel

horský elektrobicykel

horský elektrobicykel

Kedy bude horský elektrobicykel PESU dostupný?

Ďalší prvok, ktorý horský elektrobicykel od PESU odlišuje od konkurencie, je kratšia reťazová konštrukcia (časť rámu prechádzajúca zo spodného motora do zadnej jednotky). Pri bežných modeloch meria 480 mm, ale PESU sa podarilo zmenšiť ju na 435 mm, čo podľa výrobcu zvyšuje ovládateľnosť bicykla a umožní jednoduchšie manévrovanie v náročnom teréne. Obe verzie majú štyri rôzne módy (Eco, Normal, Sport a Turbo), ktoré sa dajú použiť podľa toho, či je potrebný vyšší výkon alebo šetrenie batérie. Batéria sa nabije v závislosti od vybraného batériového balíka, ktorý je takisto dostupný v dvoch verziách (11Ah alebo 13,4 Ah model) a je nabitá za 4,5, resp. 5,5 hodiny. Kampaň je zatiaľ úspešná, keďže sa ešte pred koncom podarilo vyzbierať viac peňazí, než bolo naplánované. Výrobca by mal začať s distribúciou v novembri tohto roka.  Cena základného modelu je pri súčasnej objednávke asi 1250 eur (1499 amerických dolárov).

Zdroj:

https://www.kickstarter.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail