Elektrická trojkolka Vanderhall Edison² poskytne 320 km dojazd a neobyčajný zážitok z jazdy

Elektrická trojkolka

Elektrická trojkolka v Las Vegas zaujala dojazdom, akceleráciou, dizajnom, ale aj priaznivou cenou.

Prvá elektrická trojkolka od Vanderhall

Aj v tomto článku sa vrátime k tohtoročnej výstave CES v Las Vegas. Okrem najnovších produktov pre smart domácnosť či inteligentné cestovanie sa na veľtrhu predstavili aj zaujímavé novinky v oblasti elektromobility. Jedným z najoriginálnejších modelov bola elektrická trojkolka Edison² od americkej spoločnosti Vanderhall. Tá je známa svojimi ručne vyrábanými benzínovými trojkolkami Venice a Laguna. Edison², ktorý priamo vychádza z modelu Venice, však na rozdiel od nich podľa výrobcu ponúka unikátny zážitok z jazdy s otvorenou strechou, avšak s elektrickým pohonom.

Elektrická trojkolka

Elektrická trojkolka

Elektrická trojkolka

Elektrická trojkolka

Elektrická trojkolka

Elektrická trojkolka

Výkonná elektrická trojkolka pre dvoch

Elektrická trojkolka Edison² má hliníkový rám a dva elektrické motory spolu s 30 kWh lítiovo-iónovou batériou. Podľa výrobcu dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h (resp. 96,6 km/h) už za štyri sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 169 km/h. Na jedno nabitie poskytne 320 km dojazd. Dvojmiestny elektromobil s otvorenou strechou váži 635 kg a má celkovú kapacitu 227 kg vrátane váhy pasažierov. Na CES zaujala aj svojím retro dizajnom, ktorý môže pripomínať anglického konkurenta Morgan EV3. Edison² je však oproti nemu ľahšia a rýchlejšia a podľa všetkého aj takmer o polovicu lacnejšia.

Zameranie na výkon a rýchlosť

Marketingový riaditeľ Vanderhall, Daniel Boyer, pri prezentácii nového elektrického modelu povedal, že „elektromobily majú úžasné výhody z hľadiska výkonu. Ponuka elektrického pohonu je súčasťou zamerania spoločnosti na inovatívny výkon bez nadbytočnej námahy. Model Venice už bol veľmi svižný, ale Edison² je najrýchlejší model od Vanderhall, ktorý bol vôbec vyrobený.“ Elektrická trojkolka stojí 34 950 amerických dolárov (asi 28 590 eur) a rezervačný poplatok je momentálne 250 dolárov (asi 205 eur). S výrobou by sa malo začať tento rok a výrobca očakáva prvé dodávky objednaných modelov v druhom kvartáli tohto roka. Edison² zrejme nebude praktickým prostriedkom pre rodiny s deťmi či pre záujemcov z chladných a upršaných krajín. Je však zaujímavým a zábavným dopravným prostriedkom, ktorý ponúkne unikátnu jazdu s výborným výkonom a relatívne priaznivou cenou.

Zdroj:

https://vanderhallusa.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail