Inteligentný kufor Vás dokáže autonómne nasledovať takže môžte cestovať s voľnými rukami

Inteligentný kufor

Inteligentný kufor na dosiahnutie rovnováhy využíva technológiu Segway a dá sa ovládať pomocou diaľkového ovládania.

Inteligentný kufor 90 Fun Puppy 1

Na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES v Las Vegas tento rok výrobcovia predstavili nielen inteligentné chladničky, televízory či kamery, ale aj rôzne technologické novinky a inovatívne produkty. Do tejto kategórie spadá aj inteligentný kufor, ktorý predstavila čínska spoločnosť 90Fun. Kufor dostal názov 90 Fun Puppy 1, ktorý zrejme prirovnáva kufor k šteniatku, ktoré Vás slepo nasleduje. 90 Fun v minulosti spolupracovala so spoločnosťou Segway, známym výrobcom dvojkolesového skútra. Technológiu na udržanie rovnováhy preto využila aj pri vývoji tejto batožiny. Tá dokáže majiteľa autonómne nasledovať alebo sa dá privolať pomocou diaľkového ovládania. Okrem toho sa pri pokuse o jeho krádež spustí skutočne silný alarm, ktorý by mal odradiť zlodejov.

Inteligentný kufor

Inteligentný kufor

Inteligentný kufor

Inteligentný kufor má ešte nedostatky

Prototyp, ktorý 90 Fun predstavila v Las Vegas nie je finálnou verziou. Zatiaľ preto nemá jeden z najdôležitejších prvkov, teda schopnosť vyhýbať sa prekážkam. Čínsky výrobca by chcel inteligentný kufor uviesť na trh už koncom tohto roka, takže ešte má čo vylepšovať. Diaľkový ovládač zatiaľ podľa hodnotení nefunguje ak nie je priamo namierený na kufor. 90 Fun však na konferencii uviedla, že plánuje ovládač pretransformovať do klipsu, ktorý by sa mal dať pripevniť na popruh batohu či použiť jednoducho ako náramok. Cenu výrobca zatiaľ nezverejnil. Na CES sa objavil takisto ďalší kufor, ktorý by možno v budúcnosti mohol zjednodušiť a najmä urýchliť cestovanie a jednotlivé presuny. Kufor Modobag je podľa výrobcu prvou motorizovanou batožinou svojho druhu na svete.

Motorizovaný inteligentný kufor

Modobag je praktický a zároveň zábavný koncept, ktorý zatiaľ prostredníctvom crow-fundigovej stránky vyzbieral viac než 700-tisíc amerických dolárov. Tento inteligentný kufor dokáže nabíjať Vaše zariadenia prostredníctvom USB výstupov. Okrem toho má ale zabudované malé riadidlá a strmene, ktoré ho premenia na miniatúrnu elektrickú motorku. Tá sa dokáže pohybovať napríklad v priestoroch letiska maximálnou rýchlosťou necelých 13 km/h. Podľa výrobcu sa tak prepravíte až 3 krát rýchlejšie než chôdzou. Treba však dávať pozor na ostrejšie zákruty. Modobag by mal začať s vybavovaním objednávok už v marci tohto roka a cena batožiny je momentálne 1495 dolárov (asi 1218 eur) plus poštovné. Zdá sa teda, že cestovanie bude čoskoro jednoduchšie, efektívnejšie a zábavnejšie. Ďalšie zaujímavé novinky s veľtrhu CES predstavíme v ďalších článkoch.

 

Zdroj:

https://www.designboom.com

https://www.indiegogo.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail