Elektrická trojkolka: šikovné a ekologické vozidlo do veľkomiest

elektrická trojkolka

Elektrická trojkolka Tilter je ekologický dopravný prostriedok, ktorý neprodukuje žiadne emisie a je ideálna do preplnených veľkomiest.

Elektrická trojkolka ideálna do mesta

Obyvatelia preplnených a rušných veľkomiest často hľadajú ekologické a efektívne spôsoby na prepravu. Jednou z možností je pre nich verejná doprava, klasický či elektrický bicykel. Francúzska spoločnosť SynergEthic však prišla s ideálnym riešením prepravy, ktoré je rýchle, bezpečné a efektívne. Ich elektrická trojkolka, nazvaná Tilter je totiž primárne určená práve ľuďom, žijúcich v preplnených veľkomestách, ktorí každý deň strácajú drahocenný čas v dopravných zápchach. Táto trojkolka je niečo medzi automobilom, motorkou a bicyklom, ktorá však neprodukuje žiadne škodlivé emisie.

elektrická trojkolka

elektrická trojkolka

elektrická trojkolka

 

 

Elektrická trojkolka podobná motorke

Interiérom táto elektrická trojkolka pripomína skôr motocykel. Sedadlá sú totiž umiestnené v jednej línii za sebou a počas toho, ako toto vozidlo vyberá zákruty, sa sedadlá nahýbajú. I keď interiér pripomína skôr motorku, je pomerne priestranný a vozidlo je rovnako bezpečné ako automobil. Okrem pedálových bŕzd sú pre optimalizáciu bezpečnosti doplnené aj brzdy, umiestnené na volante. Neónový exteriér dopĺňa kompaktný dizajn, ktorý umožňuje trojkolku Tilter uskladniť, zaparkovať a zamknúť podobným spôsobom ako bicykel. Oceľová konštrukcia zahŕňa posuvné dvere, ktoré sa otvárajú a zatvárajú pomocou ľahkej kľučky. Pri nástupe pasažiera na zadné sedadlo sa predné vozidlo zloží. Zadné sedadlo sa dá takisto zložiť alebo odstrániť, čím sa dá získať viac úložného priestoru.

elektrická trojkolka

elektrická trojkolka

elektrická trojkolka

Výkonná elektrická trojkolka

Elektrická trojkolka Tilter dosiahne pomerne vysokú maximálnu rýchlosť 110 km/h a na 100 km/h sa dostane už za 13 sekúnd. Plne nabitá batéria poskytne 128 km dojazd. Unikátny dizajn je doplnený špeciálnou technológiou, ktorá umožňuje jednoduché manévrovanie pomedzi uličkami veľkomesta. Trojkolka je okrem toho vybavená desiatimi senzormi, ktoré monitorujú poveternostné a dopravné podmienky. Systém klimatizácie dokáže rozpoznať vonkajšiu teplotu a konštante udržuje teplotu v interiéri o 15 stupňov vyššiu než je vonku počas zimy a o 10 stupňov nižšiu počas leta. Je teda ideálnym dopravným prostriedkom na rýchle presuny po meste, ktoré zároveň neznečisťuje životné prostredie.

Zdroj:

https://inhabitat.com

Zdieľajte:   Facebooktwittergoogle_plusmail