Čisté Martini: využitie biomasy spoločnosťou Bacardi na destiláciu ginu

redakcia setri.sk

So zvyšujúcim sa úsilím o udržanie si pozícií na trhu jednotlivé firmy hľadajú nové možnosti získania celosvetových konkurenčných výhod na zabezpečenie dlhotrvajúcej hodnoty vlastných akcií. Verili by ste, že aj využitie biomasy k tomu výrazne pomáha?

využitie biomasy

Najväčšia súkromná firma na výrobu liehovín a destilátov, spoločnosť Bacardi, vlastniaca okolo 200 značiek vo svojom portfóliu, je názorným príkladom aplikácie tohto prístupu pri výrobe prémiového ginu značky Bombay Sapphire.
využitie biomasy
Bacardi na úvod predostrel ambiciózny plán na vytvorenie konceptu liehoviny dlhotrvajúcej hodnoty, keď zverejnil zámer o prestavbe výroby v Laverstoke Mill. V súčasnosti Bombay Sapphire je jasným dôkazom toho, že pri jeho výrobe nevzniká žiaden odpad. Táto koncepcia je úplne v súlade s víziou spoločnosti o výrobe s nulovou záťažou na životné prostredie.
Ekologický koncept spoločnosti zahŕňa jednoduchý systém zberu rastlinných komponentov na tvorbu a využitie biomasy, ktorá slúži na výrobu tepla potrebného pri destilácii ginu. Kotol použitý na výrobu tepla, dokáže spáliť akúkoľvek organickú surovinu.
Na rozdiel od výroby energie z odpadov, liehovar svojim prístupom vytvoril novú koncepciu destilácie.
BREEAM, svetovo uznávaný systém hodnotenia budov, ocenil destilačnú prevádzku na výrobu Bombay Sapphire uznávaným titulom BREEAM Industrial Award za rok 2014.
BREEAM ocenil spoločnosť najvyšším hodnotením za najnižšiu environmentálnu záťaž, vďaka využívaniu obnoviteľných surovín a za nízku produkciu oxidov uhlíka pri spaľovaní biomasy.

Využitie biomasy je len začiatkom v enviromentálnom prístupe firmy.

Spoločnosť neustále zdokonaľuje efektivitu výroby na zredukovanie spotreby vody a energie a na úplné zníženie tvorby skleníkových plynov. Bacardi sa ako prvá spoločnosť zaviazala, že do roku 2017 bude 40 percent a do roku 2022 až 100 percent jej produkcie z cukrovej trstiny vyrobenej z certifikovaných a udržateľných zdrojov.
Čo sa týka obalov, Bacardi plánuje do roku 2017 znížiť ich hmotnosť o 10 percent a do roku 2022 až o 15 percent.
Záväzok spoločnosti týkajúci sa zdokonalenia operatívnej efektivity obsahuje cieľ, ktorý hovorí o znížení spotreby vody o 55 percent a skleníkových plynov o 50 percent do roku 2017. Na dôvažok, cieľom spoločnosti je úplné odstránenie tvorby odpadu pri výrobe do roku 2022.

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...