Batéria do elektromobilu od Samsung poskytne až 600 km dojazd a bude nabitá za 20 minút

Samsung

Samsung na autosalóne North American International Auto Show (NAIAS) 2017 uviedol, že batéria novej generácie , ktorá by sa mala nabíjať rýchlejšie, než akákoľvek iná na trhu.

Batéria od Samsung nabitá za 20 minút

Začiatkom roka sa v americkom Detroite konal autosalón NAIAS 2017 a viaceré automobilové značky tu predviedli svoje novinky. Juhokórejský výrobca na tomto autosalóne predstavil svoje dva nové produkty. Samsung SDI je divízia pre lítiovo-iónové a obnoviteľné produkty a je takisto hlavným dodávateľom batérií do elektromobilov od BMW. V Detroite oznámili, že budú najneskôr v roku 2021 produkovať batériu, ktorá ponúkne až 600 km dojazd. Okrem toho bude mať funkciu rýchle nabíjanie, vďaka ktorej bude batéria nabitá iba za 20 minút. V Samsungu dúfajú, že zákazníci, ktorí budú používať takúto rýchlonabíjaciu (podobne ako v súčasných smartfónoch) batériu, budú môcť jazdiť bez obáv z obmedzeného dojazdu a zdĺhavého dobíjania.

Samsung

Samsung bude dodávať batérie do golfových vozíkov

Spoločnosť Samsung takisto na autosalóne potvrdila výrobu batérie „21700“. Ide o model cylindrickej batérie s vylepšenou hustotou energie, silou a výkonom. Táto technológia je momentálne atraktívna pre americké startupové spoločnosti (napríklad Lucid Motors či Faraday Future), ktoré ju chcú implementovať do svojich elektromobilov. Meno tejto batérie je odvodené od jej rozmerov 21 mm v priemere a 70 mm dĺžky. Samsung takisto uzavrel strategické partnerstvo s TSV, ktorý je výrobcom špecializovaných vozidiel a v súčasnosti produkuje napríklad golfové vozíky E-Z-GO. Vďaka novej zmluve bude dodávateľom cylindrických batérií do golfových vozíkov novej generácie EliTE.

Samsung

Bude Samsung úspešnejší než Tesla?

Samsung však nie je jediným, kto začne vyrábať podobné batérie. Iba týždeň pred oznámením juhokórejskej spoločnosti, začala Tesla v spolupráci s Panasonic výrobu novej batérie „2170“. Batéria sa bude vyrábať v Gigafactory a mala by byť určená pre do Modelu 3 od Tesly, ktorý by sa mal začať vyrábať v druhom štvrťroku. Riaditeľ Tesly, Elon Musk uviedol, že by malo ísť o bunku s najvyššou energetickou hustotou na svete, ale takisto aj najlacnejšiu. Uvidíme teda, kto bude v budúcnosti so svojim batériami úspešnejší.

Zdroj:

http://www.samsungsdi.com/

https://electrek.co

https://www.engadget.com

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail