Ako nás inovatívne technológie robia pohodlnými

inovatívne technológie

Ako sa technológia spája s pohodlím, bolo hlavné motto tohtoročného svetového veľtrhu ISH 2015 zameranom na technológie vykurovania, klimatizácie a využitia obnoviteľných zdrojov v stavebníctve a domácnostiach, ktorý sa konal vo Frankfurte nad Mohanom. Top témou bolo ako inovatívne technológie pomáhajú pohodlne viesť a spravovať prevádzku budov alebo domácnosti.

Napríklad spoločnosť Vaillant predstavila viacero významných noviniek a inovácií z oblasti vykurovania. Na európsky trh postupne uvedie novú generáciu inteligentných a účinných vykurovacích spotrebičov, ktoré sú zároveň maximálne šetrné k životnému prostrediu.

inovatívne technológie

Nový rad týchto zariadení nesie názov Green iQ a ide o výrobky s najvyššou mierou udržateľnosti po celú dobu ich životnosti až po ich recykláciu.

Inovatívne technológie v praxi

Všetky produkty Green iQ možno ľahko kombinovať so solárnymi systémami. Zariadenia sú tiež Wi-Fi kompatibilné a majú integrované internetové rozhranie.

Jednou z noviniek z rady Green iQ je závesný plynový kondenzačný kotol ecoTEC exclusiv, ktorý umožňuje vykurovanie 100 % bioplynom. Je výkonný, flexibilný a jeho nová, s internetom prepojená riadiaca jednotka, umožňuje jednoduché a inovatívne ovládanie kúrenia na diaľku s pomocou smartfónu. Pribudol aj nový rad tepelných čerpadiel flexoTHERM exclusiv, ktorý je tichší a účinnejší než podobné zariadenia na trhu. Tepelné čerpadlá sú stavané pre využívanie všetkých alternatívnych zdrojov energie, či už ide o vzduch, vodu alebo zem. Pochváliť sa môžu energetickou účinnosťou A ++. Majú inovovaný chladiaci okruh a integrovaný systém prípravy teplej vody. Domácnosti tak môžu ušetriť ešte viac na nákladoch na vykurovanie. Rovnako ako všetky „green“ iQ produkty, aj tieto tepelné čerpadlá možno ovládať pomocou smartfónu, alebo tabletu.

„Snažíme sa výrazne znížiť náklady užívateľov na vykurovanie, ale aj produkciu emisií CO2. Očakávania zákazníkov, pokiaľ ide o účinnosť, udržateľnosť a pripojenie výrobkov, pritom každým rokom narastajú. Našou odpoveďou na ne je Green iQ, nový štandard pre udržateľné a inteligentné technológie vykurovania, ktoré idú ruka v ruke s budúcnosťou,“ vyhlásil Dr. Carsten Voigtländer, predseda správnej rady medzinárodného koncernu Vaillant Group.

inovatívne technológie

Nový regulátor aj mobilné aplikácie

Výrazný krok vpred pre inovatívne technológie predstavujú aj nové inteligentné regulátory a mobilné aplikácie, ktoré  Vaillant predstavil na veľtrhu. Okrem nového regulátora umožnia väčšie pohodlie členov domácnosti aj nové aplikácie pre ovládanie vykurovania, vetrania, chladenia i prípravy teplej vody, ktoré budú zadarmo pre iPhone a Android smartfóny.

Ak vás zaujímajú inovatívne technológie získavania energie prečítajte si o nich viac:

https://www.setri.sk/priehladne-fotovoltaicke-panely-ako-novy-zdroj-energie/

https://www.setri.sk/inteligentny-dom-co-znamena-v-praxi/

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail