Dobrý zmäkčovač vody prináša v domácnosti rozdiely v mnohých smeroch

zmäkčovač vody

Ako funguje zmäkčovač vody? Tvrdá voda je voda , ktorá sa vyskytuje veľmi často  – či je to o vode studničnej, obecnej alebo mestskej. Avšak, tvrdá voda je plná vápnika a horčíka, sú to minerály, ktoré sa môžu hromadiť vo vodovodnom potrubí a v spotrebičoch napojených na vodovodný systém.

Tvrdá voda má za následok to, že ničí rozvody vody, našu pokožku, oblečenie a dokonca praciemu prášku a mydlu neumožňuje si robiť svoju prácu. Dobrý zmäkčovač vody je ten najlepší a najlacnejší spôsob ako sa tvrdá voda môže zbaviť týchto problémových minerálov.

Priebeh zmäkčovania vody

Väčšina zmäkčovačov vody funguje na jednoduchom princípe a to, že nežiaduce ióny vápnika a horčíka sa v tvrdej vode dajú vymeniť za mäkšie ióny, ako sú tie v sodíku. Väčšina zmäkčovačov sa spolieha na živice alebo zeolitové guličky, ktoré k sebe viažu ióny vápnika a horčíka. Tieto guličky sú už v nádrži viazané na ióny sodíka a ako sa voda premýva cez tieto guličky, tak si sodík vymení svoje miesto s vápnikom a horčíkom. Toto umožňuje, že vápnik a horčík sa naviaže na živicu a sodík zostane vo vode, čo poskytuje zmäkčenú vodu pre sprchy, práčky a ďalšie domáce zariadenia.

Výhody, ktoré prináša zmäkčovač vody:

Pri dobrom zmäkčovači vody zbadáte v domácnosti rozdiely v mnohých smeroch:

  1. Zlepšuje čistiacu schopnosť mydiel a čistiacich prostriedkov. Množstvo mydiel, šampónov a čistiacich prostriedkov / saponátov je v tvrdej vode nerozpustných, čo spôsobuje, že vytvárajú hrudky a sú tak nepoužiteľné. Na práčke to môžete vidieť ako neroztopené hrudky pracieho prostriedku.
  1. Udržujú čistejšie odpadové potrubia, vodovodné rozvody a spotrebiče. Ak mydlo alebo čistiaci prostriedok vytvorí kvôli tvrdej vode hrudky, tak sa vodné rozvody a spotrebiče zapojené do vodných rozvodov môžu upchať a stanú sa tak nepoužiteľné.
  1. Zmäkčovač vody a upravená voda udržuje jemnejšiu pokožku a hebkejšie vlasy a šetrí vodu. Ak sú šampóny a mydlá lepšie rozpustné v mäkkej vode, tak sa jednoduchšie a rýchlejšie oplachujú z tela a nevznikajú tak miesta s ich zvyškami.
  1. Zmäkčovačom vody upravená voda po praní uchováva jemnejšie a farebnejšie tkaniny / látky. Čistiace prostriedky sa s mäkšou vodou jednoduchšie zmývajú z tkanín, čo im tak zabezpečuje dlhšiu životnosť.
  1. Dôkladnejšie čistí strieborné a sklenené predmety. Umývačky riadu udržujú vďaka mäkkej vode kuchynský riad čistý a trblietavý / lesklý.

zmäkčovač vody

Je úprava vody a zmäkčená voda bezpečná na pitie?

Zmäkčená voda stále obsahuje potrebné množstvo všetkých prírodných minerálov ktoré potrebujeme, preto je mäkká voda vynikajúca na užívanie.

Zbaví zmäkčovač vodu všetkých potrebných minerálov?

Zmäkčovač vody neodstráni z vody všetky potrebné minerály, iba množstvo tých čo spôsobujú tvrdosť vody a to napr. vápnik, horčík, železo.

 

Zdroj: MARLUS group

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail