Zelené technológie na výstave Aquatherm – vykurovanie, ohrev, rekuperácia

Vstúpiť do sveta zelených energií je už pre domácnosti oveľa ľahšie. Najnovšie technológie na vykurovanie a prípravu teplej vody vedia veľmi efektívne využiť bezplatnú energiu z okolitého vzduchu, zeme či vody Značka Vaillant predstaví svoje „zelené technológie“ na veľtrhu Aquatherm na výstavisku Agrokomplex v Nitre v dňoch 7.-10. februára 2017.

vykurovanie

Využívanie zelenej energie je v súčasnosti pre domácnosti jednoduchšie a čoraz dostupnejšie.

Vykurovanie na úrovni udržateľnosti

„Výnimočné šetrné k prírode sú napríklad inovatívne, univerzálne tepelné čerpadlá s označením Green iQ,“ potvrdila Ing. Jarmila Klátilová, marketingová riaditeľka spoločnosti Vaillant Group Slovakia. Sú vhodné pre novostavby aj modernizácie, pre rodinné i menšie bytové domy. Nastavujú najvyššiu latku pre trvalo udržateľné vykurovacie technológie v Európe.

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo


Vykurovanie, chladenie aj prípravu teplej vody zabezpečujú v energetickej triede „A++“.

Ľahšia inštalácia, menšie nároky na priestor

Inovácie sa však zamerali nielen na ochranu prírody, ale aj na pohodlie používateľov. „Zjednodušili sme inštaláciu produktov. Zmenšujeme ich nároky na priestor, aby sme to domácnostiam ešte viac uľahčili,“ dodáva J. Klátilová. Zmaximalizuje úspory a zaberie minimum miesta – taká je kombinácia tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda a hydraulického modulu uniTOWER. Ten vo vnútri ukrýva všetky komponenty, ktoré boli bežne umiestnené v technickej miestnosti. Výsledkom je jednoduché, bezstarostné vykurovanie, chladenie aj príprava teplej vody – na minimálnom priestore.

Až 70 % teplej vody pre domácnosť zo slnka

vykurovanie

Solárna zostava


Na veľtrhu Aquatherm ukáže Vaillant aj beztlakovú solárnu zostavu auroSTEP plus. Ušetrí energiu aj miesto, je určená na prípravu teplej vody do rodinných domov a energeticky pasívnych domov. Patrí medzi najmodernejšie a najobľúbenejšie solárne systémy na trhu. Počas roka dokáže zabezpečiť pre domácnosť až 70 % teplej vody.

Umožňuje jednoduchú, rýchlu montáž a má minimálne nároky na priestor a údržbu. Všetky nevyhnutné časti systému sú súčasťou modulu,“ vysvetľuje Klátilová.

Vetrania a rekuperácie tepla

vetranie

Systém vetrania


Medzi malé, priestorovo úsporné riešenia patrí aj nový lokálny, decentralizovaný systém vetrania, ktorý možno namontovať aj dodatočne, v rámci modernizácie. Ide o recoVAIR VAR 60, ktorá je profesionálnym riešením vetrania a rekuperácie tepla pre vetranie apartmánov či jednotlivých izieb v rodinných domoch. Umožňuje znížiť náklady na kúrenie a ochrániť budovu proti vlhkosti a plesniam.
 
 
Značka Vaillant predstaví svoje „zelené technológie“ na veľtrhu Aquatherm na výstavisku Agrokomplex v Nitre – v hale M1, v stránku číslo 116.
 

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...