Zelené technológie na výstave Aquatherm – vykurovanie, ohrev, rekuperácia

vykurovanie

Vstúpiť do sveta zelených energií je už pre domácnosti oveľa ľahšie. Najnovšie technológie na vykurovanie a prípravu teplej vody vedia veľmi efektívne využiť bezplatnú energiu z okolitého vzduchu, zeme či vody Značka Vaillant predstaví svoje „zelené technológie“ na veľtrhu Aquatherm na výstavisku Agrokomplex v Nitre v dňoch 7.-10. februára 2017.

Využívanie zelenej energie je v súčasnosti pre domácnosti jednoduchšie a čoraz dostupnejšie.

Vykurovanie na úrovni udržateľnosti

„Výnimočné šetrné k prírode sú napríklad inovatívne, univerzálne tepelné čerpadlá s označením Green iQ,“ potvrdila Ing. Jarmila Klátilová, marketingová riaditeľka spoločnosti Vaillant Group Slovakia. Sú vhodné pre novostavby aj modernizácie, pre rodinné i menšie bytové domy. Nastavujú najvyššiu latku pre trvalo udržateľné vykurovacie technológie v Európe.

Tepelné čerpadlo
Tepelné čerpadlo

Vykurovanie, chladenie aj prípravu teplej vody zabezpečujú v energetickej triede „A++“.

Ľahšia inštalácia, menšie nároky na priestor

Inovácie sa však zamerali nielen na ochranu prírody, ale aj na pohodlie používateľov. „Zjednodušili sme inštaláciu produktov. Zmenšujeme ich nároky na priestor, aby sme to domácnostiam ešte viac uľahčili,“ dodáva J. Klátilová. Zmaximalizuje úspory a zaberie minimum miesta – taká je kombinácia tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda a hydraulického modulu uniTOWER. Ten vo vnútri ukrýva všetky komponenty, ktoré boli bežne umiestnené v technickej miestnosti. Výsledkom je jednoduché, bezstarostné vykurovanie, chladenie aj príprava teplej vody – na minimálnom priestore.

Až 70 % teplej vody pre domácnosť zo slnka

vykurovanie
Solárna zostava

Na veľtrhu Aquatherm ukáže Vaillant aj beztlakovú solárnu zostavu auroSTEP plus. Ušetrí energiu aj miesto, je určená na prípravu teplej vody do rodinných domov a energeticky pasívnych domov. Patrí medzi najmodernejšie a najobľúbenejšie solárne systémy na trhu. Počas roka dokáže zabezpečiť pre domácnosť až 70 % teplej vody.

Umožňuje jednoduchú, rýchlu montáž a má minimálne nároky na priestor a údržbu. Všetky nevyhnutné časti systému sú súčasťou modulu,“ vysvetľuje Klátilová.

Vetrania a rekuperácie tepla

vetranie
Systém vetrania

Medzi malé, priestorovo úsporné riešenia patrí aj nový lokálny, decentralizovaný systém vetrania, ktorý možno namontovať aj dodatočne, v rámci modernizácie. Ide o recoVAIR VAR 60, ktorá je profesionálnym riešením vetrania a rekuperácie tepla pre vetranie apartmánov či jednotlivých izieb v rodinných domoch. Umožňuje znížiť náklady na kúrenie a ochrániť budovu proti vlhkosti a plesniam.

 

 

Značka Vaillant predstaví svoje „zelené technológie“ na veľtrhu Aquatherm na výstavisku Agrokomplex v Nitre – v hale M1, v stránku číslo 116.

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail