Volkswagen vo Frankfurte predstavil nový elektromobil ID.3

ID.3

Nemecký výrobca automobilov predstavil v rámci autosalónu vo Frankfurte prvý elektromobil určený „pre masy“ s názvom ID.3. Jeho cena by nemala presiahnuť 30-tisíc eur.

Ľudový elektromobil ID.3

Nemecká automobilka Volkswagen už v roku 1938 spôsobila revolúciu v automobilovom priemysle, keď oficiálne spustila predaj tzv. ľudového automobilu Beetle. Zdá sa, že výrobca chce aj v tomto storočí zopakovať podobný úspech s novým modelom ID.3. Jeho finálnu verziu odhalila tesne pred začiatkom frankfurtského autosalónu. Podľa Volkswagenu ide o prvé masovo vyrábané a plne elektrické vozidlo, ktoré by malo byť ideologickým nástupcom legendárneho „chrobáka“ a spúšťa novú éru „environmentálne priateľskej mobility“. Pri tejto príležitosti zároveň výrobca predstavil nové logo, ktoré pripomína staré logo, ale je o čosi ostrejšie a dvoj-rozmernejšie. Na trh by sa mal model ID.3 dostať v polovici budúceho roka a jeho cena by nemala presiahnuť 30-tisíc eur.

ID.3

ID.3

ID.3

ID.3

ID.3

ID.3

ID.3 v troch verziách

Elektromobil ID.3 bude dostupný v troch verziách. Základný model so 45 kWh batériou poskytne na jedno nabitie dojazd asi 330 km a verzia s 58 kWh batériou poskytne dojazd asi 420 km. Najvyššia verzia bude dostupná iba v limitovanej prvej edícii a 77 kWh batéria ponúkne dojazd asi 550 km. Pomocou 100 kW systému rýchleho nabíjania by malo 30 minútové nabíjanie poskytnúť dostatok energie asi na 290 km. Volkswagen garantuje, že batériový balík by mal udržať aspoň 70% užívacej kapacity najmenej 8 rokov alebo 160-tisíc kilometrov. Frank Blome, riaditeľ Centra excelencie dodal, že „naším cieľom je zabezpečiť, aby batérie vydržali rovnako dlho ako naše vozidlá“.

ID.3

ID.3

ID.3

ID.3

ID.3

ID.3

ID.3

Interiér

Interiér nového modelu ID.3 je priestranný a výborne technologicky vybavený. Jeho základom je 10-palcový dotykový displej, ktorý je umiestnený v strede. V kabíne však môžeme vidieť aj množstvo tlačidiel, citlivých na dotyk. Podľa Volkswagenu sú v tomto vozidle manuálne ovládané jedine okná a výstražné svetlá. Ďalšie technologické prvky zahŕňajú napríklad displej pre rozšírenú realitu, ktorý premieta informácie priamo na predné sklo, či hlasom ovládané pokyny, ktoré sa spustia podobne ako pri inteligentných asistentoch pomocou vety „Hello ID“. Okrem toho sú vo vozidle aj bezdrôtové nabíjačky pre smartfóny a záujemcovia si môžu priplatiť za stereo sústavu Beats, ktorá podľa výrobcu ponúka rovnakú audio atmosféru ako na živom koncerte. Drobnosťou, ktorá by mala elektromobilu dodať priateľský a ľudský pocit, sú predné LED svetlá, ktoré na prichádzajúceho majiteľa „zažmurkajú“.

Zdroj:

https://www.motor1.com

https://www.volkswagen.co.uk

Zdieľajte:   Facebooktwittermail