Vo Veľkej Británii spúšťajú prvé nabíjačky pre elektromobily zabudované do obrubníkov

nabíjačky pre elektromobily

Nové nabíjačky pre elektromobily začnú svoju prevádzku v Londýne a postupne by sa mali rozšíriť aj do ďalších miest.

Nabíjačky pre elektromobily ako súčasť obrubníka

Britská spoločnosť Connected Kerb v južnej časti Londýna spustila nový systém nabíjania pre elektromobily. Ich nabíjačky pre elektromobily sú zabudované priamo v obrubníkoch, takže by mali byť oproti „tradičným“ nabíjacím bodom omnoho dostupnejšie. Na svojej stránke výrobca uvádza, že takmer polovica všetkých majiteľov vozidiel v Londýne (43%) nemá príjazdovú cestu. Preto si v Connected Kerb myslia, že budúcnosť nabíjania elektromobilov bude zameraná na obyvateľstvo v mestách. Veria, že sa systém postupne rozšíri aj do ďalších častí Londýna, ale aj ďalších miest. Paul Ayres, zástupca Connected Kerb uviedol, že sú nadšení spustením novej schémy práve v tejto časti mesta, ktoré ich zaujalo svojím priekopníckym prístupom k adopcii nových technológií. Dodal, že „v súvislosti s rýchlym nástupom počtu majiteľov elektromobilov sa objavuje kritická potreba infraštruktúry na národnej úrovni.“

nabíjačky pre elektromobily

Nabíjačky pre elektromobily poskytnú informácie mestu

Spoločnosť Connected Kerb na tomto projekte spolupracuje s mestskou radou, spoločnosťou Virgin Media a národným poskytovateľom energie. V roku 2018 so svojím projektom vyhrala cenu starostu Londýna pre urbánne inovácie. Nabíjačky pre elektromobily majú okrem nabíjania aj ďalšie funkcie. Sú miestami pre internetové pripojenie pre vodičov a zároveň miestnym autoritám poskytujú informácie ohľadom počasia, kvality ovzdušia a dopravnej situácie v oblasti. Každá nabíjačka ponúka nabíjanie o rýchlosti 3 – 7 kW. Model Nissan Leaf s 40 kWh batériovým balíkom by sa mal takýmto spôsobom nabiť za šesť až trinásť hodín.

Nabíjačky pre elektromobily z recyklovaných materiálov

Nové nabíjačky pre elektromobily v Londýne sú navrhnuté tak, aby boli vizuálne nenápadné a sú vyrobené z recyklovaných materiálov. Vďaka tomu sa minimalizuje ekologický dopad projektu. Člen rady pre Kabinet environmentalistiky, manažment prepravy a kvalitu ovzdušia v Southwarku, Richard Livingstone uviedol, že je rád, že miestne orgány tento projekt podporili a že nové nabíjačky pomôžu miestnym majiteľom elektromobilov.“ Okrem toho dúfa, že dáta ohľadom monitorovania kvality vzduchu, získané z nabíjačiek, prispejú k existujúcej sieti monitorovania kvality ovzdušia.

Zdroj:

https://www.autoexpress.co.uk

https://www.shropshirestar.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail