Revolučnej veternej turbíne Invelox stačí slabý vánok a generuje o 600% viac energie, než bežné vrtuľové turbíny.(video)

Spoločnosť SheerWind (USA) predstavila projekt Invelox – veterný tunel na báze turbíny. Vďaka tejto veternej turbíne je možné vyprodukovať až o 600 % viac energie, než dokážu bežné listové/vrtuľové turbíny. Po rozsiahlom testovaní v teréne Invelox výrazne prekonáva tradičné vrtule. Navyše znižuje inštalačné náklady na menej než 750 USD na kilowatt.

sheerwind-INVELOX-veterna-turbina-vyroba-energie-blog-ecoprodukt-obnovitelne-zdroje-

 

Ako to funguje?

Energetický systém Invelox zachytí aj slabý prízemný vánok, ktorý prúdi cez zužujúci sa tunel ku generátoru elektriny v dolnej časti turbíny. Zúženie tunela spôsobí zrýchlenie prúdu vzduchu až na 65 km/hod. Na rozdiel od iných veterných elektrární minimalizuje dopad na životné prostredie. Môže pracovať pri rýchlosti vetra, skôr vánku iba 1,6 km/hod, aby vydalo rekordných 72% svojho výkonu.

 

Bez štátnych dotácií!

Áno! Invelox je tak lacná a efektívna, že si nevyžaduje miliónové štátne dotácie, aby bola zisková. To všetko robí z Invelox-u unikátny obnoviteľný zdroj. Môže byť integrovaný do akejkoľvek energetickej infraštruktúry.

sheerwind INVELOX veterna turbina vyroba energie blog ecoprodukt obnovitelne zdroje 2 Revolučnej veternej turbíne Invelox stačí slabý vánok a generuje o 600% viac energie, než bežné vrtuľové turbíny.(video)

Porážka pre atómové lobby!

Naša spoločnosť pracuje v oblasti veternej energie, ktorá by sa sotva dala považovať za životaschopnú. Náklady na výrobu 1 MWhod dosiahli len 10 dolárov, čo robí z našej technológie významného hráča v oblasti priemyselnej výroby energie.

SheerWind CCNY Work Comparison 31Aug12 01 2 720x205 Revolučnej veternej turbíne Invelox stačí slabý vánok a generuje o 600% viac energie, než bežné vrtuľové turbíny.(video)

zdroj: http://inhabitat.com/sheerwinds-invelox-wind-turbine-can-generate-600-more-energy-than-conventional-turbines/

article by Timon Singh

280815_banner_ZSE_v4-2

Príspevok je prevzatý zo stránky www.ecoprodukt.sk

Pôvodná verzia článku: http://www.ecoprodukt.sk/novinky-a-spravy/buducnost-energie/revolucnej-veternej-turbine-invelox-staci-slaby-vanok-generuje-o-600-viac-energie-nez-bezne-vrtulove-turbiny-video.html

Zdieľajte:   Facebooktwittermail

Veterné „turbíny“ a systémy INVELOX sú obyčajný podvod, popierajúci prírodné zákony, v podstae nefunkčné a neužitočné produkty. Takýchto podvodov je v oblasti veterných turbín na internete spústa.
Zaoberám sa poradenskou činnosťou v tomto obore a na svojej stránke
http://www.male-veterne-turbinky.sk/

som publikoval na toto téma niekoľko článkov, konkrétne aj o INVELOXe.
Záver-šmejdi obsadili všetky pozície okolo naivných zákazníkov, veterné turbíny nie sú výnimkou.

Dobrý deň, záleží nám nám kvalite informácií, ktoré zverejňujeme. Niektoré témy sú však natoľko špecifické, že je ťažké zohnať na posúdenie textu špecialistu, ktorý by zhodnotil dôveryhodnosť informácií. Niektoré články zo zahraničia zverejňujeme skôr ako zaujímavosti, pretože si uvedomujeme, že na slovenský trh sa zrejme nikdy nedostanú. Budeme radi, ak nám ako odborný konzultant ponúknete niektoré so svojich textov na uverejnenie.
Redakcia setri.sk