Trendom je regulácia nákladov za kúrenie

Lukas P.

Novodobé trendy v stavebníctve smerujú k úsporám. Najjednoduchším spôsobom ako ušetriť, je efektívne regulovať náklady za kúrenie. Predstavujeme vám pomocníkov, ktorí vám s tým pomôžu a nemusíte do nich investovať majetok. Nezáleží pritom na tom, či vykurujete elektrickým podlahovým kúrením alebo klasickými radiátormi.

kúrenie

Nadčasový dizajn do každého interiéru

kúrenieMechanické a elektronické termoregulačné hlavice Danfoss sú riešením na bezstarostnú reguláciu vykurovania v byte, rodinnom dome či komerčnej prevádzke. Možno jednoducho inštalovať kdekoľvek bez ohľadu na to, či ide o novostavbu, alebo o starú budovu. „Ak ste vymenili okná, zateplili ste a máte nový kotol, ešte stále môžete ušetriť na energii. Správnou reguláciou vykurovacej sústavy môžete ušetriť od 23 do 46 % nákladov na vykurovanie,“ hovorí Dušan Lašák zo spoločnosti Danfoss.
Termostatické hlavice living by Danfoss vyčnievajú z radu príbuzných výrobkov svojím exkluzívnym dizajnom. Ide o najmenšie a najelegantnejšie elektronické termostatické hlavice na trhu. Spoločnosť Danfoss ponúka tri úsporné riešenia riadenia vykurovania: štandardnú termostatickú hlavicu living design®, inteligentnú termostatickú hlavicu living eco® a termostatické hlavice s bezdrôtovým riadením living connect® spolu s centrálnym dotykovým panelom Danfoss Link. Inteligentný systém sa ovláda pomocou centrálneho dotykového panela, ktorý tiež ponúka možnosť regulovať teplotu v dome cez internet. Tieto hlavice prinášajú absolútnu kontrolu nad teplotou v miestnostiach a maximálne pohodlie pri regulovaní vykurovania.

Tepelný komfort za prijateľnú cenu

Majitelia nízkoenergetických, ale aj bežných stavieb sa zhodujú, že elektrické podlahové kúrenie možno používať ako dostatočný a jediný zdroj tepla v domácnosti. Systém elektrického podlahového vykurovania DEVITM je cenovo výhodnou a praktickou alternatívou tradičného vykurovania. „Netreba investovať do kotla, technickej miestnosti alebo plynovej prípojky a nezaberá miesto v interiéri. Takisto odpadáva aj každoročná povinná prehliadka kotla,“ vysvetľuje D. Lašák. Prevádzkové náklady možno vďaka účinnému systému regulovania teploty udržiavať na nízkej úrovni. Teplota pri hlave je o 2 až 3°C nižšia ako teplota podlahy, čo dokonale vyhovuje ľudskej fyziológii. Zároveň platí, že zníženie teploty vo vykurovanom priestore o 1°C usporí približne 6 % energie. V tomto prípade je dosiahnutá úspora energie až od 12 do 18 %.

Moderné termostaty pre vyššie úspory

kúreniePomocou inteligentných termostatov, ktoré regulujú elektrické podlahové kúrenie v jednotlivých miestnostiach, možno znížiť prevádzkové náklady na minimum. Jedným z najatraktívnejších programovateľných regulátorov na trhu je DEVIregTMTouch, termostat na reguláciu elektrického podlahového vykurovania. Umožňuje nielen jednoduché ovládanie vykurovacieho systému, ale tiež nastaviť režim vykurovania. Moderné inteligentné časovače tak umožňujú ušetriť až o 20 % elektrickej energie viac. Nadčasový bezdrôtový systém regulácie DEVILINK™ šetrí vaše peniaze a efektívne riadi vykurovanie bez toho, aby ste na to museli myslieť. Dômyselné spojenie časovača s termostatom a inteligentným programom prináša maximálny komfort riadenia z jedného centrálneho miesta v dome. Vďaka jednoduchému systému bezdotykového ovládania môžete regulovať teplotu v domácnosti v každej miestnosti samostatne, bez nutnosti inštalácie ďalších termostatov.

Získajte zľavu vďaka ZSE KLUBU

Ak ste zákazníkom ZSE, môže získať od spoločnosti DANFOSS zľavu až 600 EUR ako člen ZSE KLUBU: http://www.zse.sk/sk/ZSE-Klub/Domacnosti/DANFOSS-SLOVAKIA.


Viac informácií získate na www.devi.sk a www.sk.danfoss.com

O spoločnosti Danfoss

Dánska spoločnosť Danfoss má najdlhšie skúsenosti s vývojom a výrobou termostatických hlavíc. Výrobky z portfólia spoločnosti Danfoss, ktoré sú známe a vyhľadávané vo viac ako 100 krajinách sveta, pomáhajú vykurovať domácnosti, úrady, chladiť potraviny a riadiť výrobné linky. Spoločnosť založil Mads Clausen v roku 1933 pod názvom Danish Refrigeration a Apparat-Fabrik. V roku 1946 bola spoločnosť premenovaná na Danfoss A/S. Dnes výrobné kapacity spoločnosti tvorí 53 závodov v 22 krajinách. Od 50. rokov sa jej vývoj nezastavil a v súčasnosti patrí medzi najväčších výrobcov chladiarenskej a vykurovacej techniky v Európe.

O divízii DEVI

Divízia Elektrické podlahové vykurovanie Danfoss je európsky líder vo výrobe inteligentných systémov podlahového vykurovania a vonkajších systémov ochrany pred nepriaznivými účinkami ľadu a snehu. Vedúca pozícia vyplýva z jednoznačného zamerania na vyspelé a predovšetkým užívateľsky priateľské systémy, ktoré sú vyvíjané v celosvetovo najväčšom vývojovom centre podlahového vykurovania. Viac informácií nájdete na www.devi.sk.

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...