Toto vodné auto by mohlo navždy vyriešiť problémy s dopravnými zápchami

vodné auto

Francúzska spoločnosť momentálne testuje vodné auto, ktoré okrem iného neprodukuje absolútne žiadne emisie.

Tiché a ekologické vodné auto

Každý z nás zrejme niekedy zažil pocit, keď bol uväznený v nekonečnej dopravnej zápche. Viete si predstaviť, že by ste sa v tomto momente mohli s Vaším autom jednoducho presunúť na vodnú plochu a nechať všetky autá za sebou? Rovnaká myšlienka zrejme prišla na um aj inžinierom z francúzskej spoločnosti SeaBubbles. Vyvinuli preto vodné auto Bubble, ktoré je tiché, neprodukuje žiadne emisie a kĺže po vode bez vytvárania väčších vĺn. Spoločnosť tento vodný dopravný prostriedok testovala na ženevskom jazere v apríli a momentálne prechádza prototyp päť-týždňovým skúšobným obdobím v Paríži.

vodné auto

vodné auto

vodné auto

vodné auto

vodné auto

vodné auto

vodné auto

vodné auto

vodné auto

Vodné auto ako taxi

Vodné auto Bubble má rozmery 4,6 x 2,27 m, váži 1250 kg a odvezie 400 kg náklad. Zmestia sa naň 4 pasažieri so šoférom a dosiahne maximálnu rýchlosť 25 km/h. Je poháňané lítiovo-iónovým batériovým balíkom s výkonom 42 kWh a na jedno nabitie poskytne dojazd 80 km. Je vybavené systémom fly-by-wire, ktorý sa využíva v leteckom priemysle. Táto technológia umožňuje neustále premeriavanie pozície lode ponad vodou a pomáha tak jej stabilite. Akonáhle dosiahne Bubble rýchlosť 12 km/h vznesie sa nad vodu a eliminuje tak nepríjemné pocity či dokonca morskú chorobu, ktoré môže vyvolať hojdanie bežnej lode. K tomuto dopravnému prostriedku výrobca ponúka dokovací systém a aplikáciu, ktorá majiteľovi ukáže, či mu Bubble skutočne ušetrí čas a umožní objednanie vodného taxi. Nabíjací systém využíva solárnu, veternú a vodnú energiu.

Vodné auto môže ušetriť až polovicu času na cestovanie

Hlavným cieľom Seabubbles je zmena prepravy prostredníctvom znižovania emisií a skracovania času na cestovanie a presuny. Podľa nich by mohlo toto vodné auto v niektorých mestách ušetriť až polovicu času na cestovanie. Príkladom je presun z prístavu v Dubaji do centra mesta, ktorý bežným automobilom trvá asi 43 minút, ale s Bubble cesta trvá iba 26 minút. Spoločnosť už spustila pred-objednávky a dúfa, že by sa Bubble mohlo v najbližších piatich rokoch objaviť v 50 mestách. Plánujú dokonca integráciu autonómneho ovládania lode. Momentálne sa dá tento dopravný prostriedok objednať za 140-tisíc eur a cena platí do konca tohto mesiaca.

Zdroj:

http://www.seabubbles.fr

Zdieľajte:   Facebooktwittermail