Tesla ponúkne novú generáciu modelu zdarma, má to však háčik

Tesla

Nová generácia modelu Tesla Roadster je zatiaľ v nedohľadne, ale v rámci odmeňovacieho programu bude možné získať ho zdarma.

Tesla Model 3

Tento týždeň obdržali výhercovia odmeňovacieho programu Tesly email, v ktorom dostali osobnú pozvánku na slávnostné odovzdávanie prvých Modelov 3. Ten by sa mal uskutočniť 28. júla a očakáva sa, že by mali byť pri tejto príležitosti odhalené viaceré unikátne vlastnosti očakávaného modelu.  Riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, zároveň tento týždeň zverejnil fotografiu prvého kusu Modelu 3 v čiernej farbe, ktorý  bol vyrobený o dva týždne skôr než sa plánovalo. „Číslo 1“ patrí členovi rady Irovi Ehrenpreisovi, ktorý ho však Muskovi podaroval k jeho 46. narodeninám.

Tesla

Tesla odmeňuje svojich zákazníkov

Tesla už v minulosti svojim zákazníkom ponúkala v rámci svojho odmeňovacieho programu rôzne výhody ako napríklad väčšie kolesá či solárnu strechu. Odmeny majitelia rôznych modelov získavajú na základe referencií od známych, ktorý pri kúpe uvedú špeciálny, odporúčací, kód. V rámci programu sa tento týždeň objavila „tajná úroveň“. Ak majitelia Tesly privedú ďalších piatich známych, ktorí si zadovážia Model S alebo X, dostanú 10% zľavu na ďalšiu generáciu Modelu Roadster. Pri ďalších piatich obdržia ďalšiu 10% zľavu a ak by sa im podarilo získať až 50 referencií, nový model dostanú zdarma. Tesle sa to však oplatí, keďže by na oplátku získala obchod v hodnote asi 3,5 milióna eur. Ide o skutočne zaujímavú odmenu, ale otázkou je koľko zákazníkov dokáže vôbec nájsť  ďalších 50 známych na kúpu vozidla, ktoré bude zrejme stáť najmenej 60- tisíc eur.

Tesla Tesla Tesla

Dostupná Tesla

Zatiaľ však nie je jasné, kedy sa nová generáciu Modelu Roadster začne vôbec vyrábať. Musk ale ešte koncom minulého roka na Twitteri potvrdil, že nad jeho výrobou uvažujú, ale až „za pár rokov“. Tento týždeň sa však všetka pozornosť sústredila na dlho očakávaný Model 3. Koncom júla Tesla odovzdá prvých 30 vyrobených kusov. Ide vôbec o prvý masový elektrický model, určený najmä pre zákazníkov, ktorí si nemôžu dovoliť luxusnejšie verzie Model S sedan or Model X SUV, ktoré sa pohybujú v cenách okolo 87- tisíc eur. Model 3 oproti tomu stojí asi 30- tisíc eur a jeho masová produkcia bude pre Teslu jedným z najvýznamnejších počinov na poli elektromobility. Prvý skutočne masovo vyrábaný elektromobil už si zarezervovalo 400- tisíc zákazníkov. Tento veľký záujem však spôsobil to, že ak by ste si tento elektromobil objednali dnes, jeho dodávku môžete očakávať najskôr v polovici roka 2018.

Zdroj:

http://jalopnik.com

https://www.tesla.com

http://www.teslarati.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail