Talianska automobilka Ducati predstavila nový elektrický skúter

elektrický skúter

Spoločnosť Ducati uzavrela partnerstvo s čínsko-austrálskym výrobcom Vmoto, s ktorým bude vyrábať nový elektrický skúter, vychádzajúci z modelu Super SOCO CUx.

Elektrický skúter Ducati

Talianska automobilka Ducati je už takmer 100 rokov známa výrobou svojich motocyklov a motoriek. Už v roku 2017 prvý krát spomenula plány na výrobu elektrických modelov a nedávno oficiálne predstavila nový elektrický skúter. Nejde o prvý elektrický model od tejto spoločnosti, keďže v minulosti spolupracovala na produkcii viacerých elektrických motoriek  s rôznymi partnermi, ako napríklad s talianským výrobcom Thok. Aj na výrobe nového modelu bude spolupracovať s čínsko-austrálskou spoločnosťou Vmoto, ktorá vyrába elektrické skútre a motorky. Tá v máji oznámila, že s nimi talianska automobilka podpísala licenčnú dohodu pre výrobu a distribúciu elektrického skútra značky Ducati.

elektrický skúter

elektrický skúter

Elektrický skúter na MotoGP

Nový elektrický skúter by mal vychádzať z modelu CUx od najpredávanejšej značky elektrických motoriek v Británii, Super SOCO. Ten sa prvýkrát objavil na minuloročnom milánskom autosalóne. Podľa magazínu Motorcykle News ho tím Ducati dokonca testoval na trati pretekov MotoGP. Hovorca značky Super SOCO, Andy Fenwick uviedol, že „sú veľmi nadšení špeciálnou verziou skútra Ducati, ktorý je úžasnou reprezentáciou talianskej značky a dodá ešte viac dôveryhodnosti línii produktov značky SOCO, ktorá spadá pod Vmoto. Už samotná štandardná verzia sa od spustenia výroby stala obrovským hitom a tešíme sa na to, že si ju záujemcovia budú môcť zakúpiť v limitovanej edícii pod značkou Ducati.“

elektrický skúter

Ďalší elektrický model v roku 2021

Súčasné modely CUx poskytujú maximálnu rýchlosť 45 km/h a sú vybavené 2,8 kW motorom od Bosch. Nový elektrický skúter bude mať oproti nim zrejme o čosi športovejší vzhľad, i keď maximálnu rýchlosť asi neprekročí. Mal by byť vybavený 1,8 kWh batériou a poskytne dojazd asi 75 km. Distribúciu by mala prostredníctvom existujúcej siete zabezpečiť spoločnosť Vmoto, pričom samotná Ducati zastreší marketing. Cena elektrického skútra by sa mala pohybovať okolo 5-tisíc eur. Onedlho sa zrejme dočkáme aj ďalšieho elektrického modelu od tejto značky, ktorým by mala byť elektrická motorka. Riaditeľ Ducati pre západnú Európu, Edouard Lotthé, však uviedol, že tú uvidíme najskôr v roku 2021.

Zdroj:

https://electrek.co

https://www.motorcyclenews.com

https://motorbikewriter.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail