Švtvorkolesový elektrobicykel PodRide je bezpečný na cestách a vhodný do každého počasia

elektrobicykel

PodRide vyzerá ako malý automobil, ale ide o unikátny ekologický elektrobicykel na štyroch kolesách, ktorý majiteľa ochráni pred nepriaznivým počasím aj bezohľadnými šoférmi.

Elektrobicykel do každého počasia

Aj Vy by ste radi častejšie bicyklovali, ale odrádza Vás nepríjemné počasie či obavy z nedostatočnej bezpečnosti na cestách? Aj pre Vás je určený elektrobicykel PodRide, ktorý navrhol švédsky dizajnér a dobrodruh Mikael Kjellman. V jeho domovine podľa jeho slov nepanuje vždy byciklovaniu prívetvé počasie a keďže sám veľmi rád bicykluje, navrhol PodRide- štvrokolesový elektrobicykel, ktorého kompletne celá konštrukcia je chránená textilným obalom. Ten elektrobicyel ochráni pred vlhkosťou a zachová teplo v akomkoľvek počasí. Kjellman tento prototyp sám testoval a podľa neho je to veľmi praktický a pohodlný prostriedok.

Elektrobicykel  Elektrobicykel

Elektrobicykel  Elektrobicykel

Pohodlný elektrobicykel s množstvom zaujímavých detailov

Aj keď elektrobicykel PodRide vyzerá ako malý automobil, podľa Kjellmana spĺňa technické parametre elektrobicykla, takže na jeho riadenie netreba vodičský preukaz a môže využívať aj cyklistické cesty. Oficiálne by sa mal PodRide označiť ako velomobil, teda vozidlo na ľudský pohon. Sedadlo šoféra je umiestnené v približne rovnakej pozícii a výške ako v malom aute takže umožňuje dobrý výhľad do premávky. Celkový pocit dotvárajú detaily ako vyhrievané zrkadlá, pohodlné mäkké sedadlo s oporou chrbta či spevnené pneumatiky, ktoré zlepšujú stabilitu v zákrutách najmä v zime. PodRide má dokonca malý batožinový priestor na menšie nákupy a prívesný vozík napríklad pre deti.

Elektrobicykel  Elektrobicykel

Bude elektrobicykel aj pre dvoch?

Elektrobicykel PodRide je poháňaný 250W motorom a má dojazd 60 km na jedno nabitie. Váži 70 kg a podobne ako produkty najznámejšej švédskej spoločnosti Ikea, si ho môžte postaviť vlastnoručne doma. Jeho cena by sa mala pohybovať medzi 2 až 3 tisíc eur.  Kjellman predstavil PodRide ešte v marci tohto roka prostredníctvom crowfundingovej stránky a podarilo sa mu už vyzbierať viac než 77 tisíc dolárov. Momentálne svoj produkt úspešne prezentuje na rôznych podujatiach po celom svete, napríklad v nórskej televízii či v rámci cyklistickej akcie Taichung Bike Week na Taiwane a stále pracuje na finalizácii prototypu a riešení technických detailov. Takisto by chcel v budúcnosti navrhnúť dvoj či štvormiestny model. Vedeli by ste si ho predstaviť aj na našich cestách?

Zdroj:

https://www.indiegogo.com

https://www.facebook.com

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail