Solárna nabíjačka pre mobilné zariadenia môže mať veľa zaujímavých podôb

Trh solárnych nabíjačiek u nás zatiaľ neslávi veľké úspechy. Najčastejšie pomáha solárna nabíjačka ľuďom, ktorí určitú dobu nemajú z nejakých dôvodov možnosť pripojiť sa do elektrickej siete. Ide teda o turistov, horolezcov a out-door nadšencov ale i ľudí, ktorí pracujú v teréne. Napriek tomu existujú aj modely, ktoré sú vhodné viac do interiéru. Rôznorodosť riešení je naozaj zaujímavá.

 1. SolarStrap™ solárna nabíjačka

Je na vás, kde a ako budete túto nabíjačku používať. Je možné ju napríklad upevniť na oblečenie a nabíjať počas chôdze alebo jazdy na bicykli. Pre optimálny výkon však musí byť otočená k slnku. Nabijete s ňou telefóny Samsung, Nokia, iPhone ale je vhodná aj pre iPod, Sony PSP alebo Nintendo DS.
Orientačná cena : 60 Eur

solárna nabíjačka SolarStrap

2. Sun Traveler – AM106

Solárna nabíjačka Sun Traveler je vhodná pre ľudí, ktorý veľa cestujú alebo radi telefonujú v kaviarni. Jasný LCD displej ukazuje presný stav internej Li-ion batérie a stav nabitia. Takže vždy viete ako je batéria nabitá a či sa nabíja. So solárnymi panelmi môžete otáčať a nastaviť ich do najlepšej pozície proti slnečnému svetlu a tak nabíjať vstavanú Li-ion batériu.

Orientačná cena : 60 Eur

solárna nabíjačka Sun Traveler AM106

3. Solárne púzdro na tablety A-solar

Nie len mobil, ale aj tablet môžete nabíjať slnečnou energiou. Mnohí z nás využívajú tablety aj na prácu v teréne.  Solárne puzdro je špeciálne určené na nabitie, uskladnenie a prenášanie tabletu. Super výkonný 4W solárny panel nabíja vysoko kapacitný zásobník energie, ktorý je súčasťou balenia, veľmi rýchlo a efektívne.

Orientačná cena : 100 Eur

 

solárne púzdro na tablety A-solar solárne púzdro A-solar

4. Solárna nabíjačka Sunshine

Hodí sa do modernej kancelária či bytu. Určite by to bol aj nápaditý darček. Táto dizajnová nabíjačka má až 5 solárnych panelov, ktoré nabijú zabudovanú batériu, ktorá kedykoľvek nabije váš mobil alebo tablet cez Micro USB port. Batériu môžete nabiť však až dvomi spôsobmi. Okrem slnka tak môžete spraviť aj cez USB kábel z vášho počítača. Takže môžete pracovať a nabíjať naraz. A uloženú energiu využijete keď budete potrebovať.

Orientačná cena : 70 Eur

solárna nabíjačka Sunshine

 

5. Solárna nabíjačka na okno Port

Vďaka integrovanej prísavke ju ľahko pripevníte na akékoľvek okno doma, v aute, či v lietadle a môžete tak nabiť zabudovanú batériu slnečnou energiou. Batériu v nabíjačke môžete však nabiť aj cez USB port vášho počítača vtedy, keď potrebujete nabíjačku rýchlejšie doplniť energiou.

Orientačná cena40 Eur

solárna nabíjačka na okno Port

NÁŠ TIP: Solárna nabíjačka sa dá vyhrať aj v súťaži. Stačí si aktivovať e-FAKTÚRU od ZSE.

Všetky modely uvedené v článku sú dostupné aj na slovenskom trhu. Pokiaľ máte o niektorú záujem, zadajte si názov do vyhľadávača a iste nájdete ten správny obchod.

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail