Škoda predstavila v Šanghaji svoj prvý koncepčný elektromobil Škoda Vision E concept

elektromobil

Elektromobil Škoda Vision E concept je prvým elektrickým modelom tejto značky a do výroby by sa mohol dostať v roku 2020.

Elektromobil Škoda Vision E concept

Len nedávno sa skončil tohtoročný autosalón v Šanghaji, na ktorom sa predstavili nové automobily, ale najmä elektromobily. Svoj prvý elektromobil v rámci špeciálnej show pred samotným autosalónom odhalila aj Škoda. 302bhp kupé-SUV názvom Škoda Vision E concept by malo byť podľa Škody doteraz najdynamickejším vozidlom tejto značky (s údajnou akceleráciou z 0 na  100 km/h za 6 sekúnd) a malo by výrazne ovplyvniť budúcnosť produkcie Škody. Zároveň by malo byť „veľmi dobrým príkladom“ pre elektrický crossover, ktorý by sa mal dostať do výroby v roku 2020. Škoda takisto oznámila, že do roku 2025 plánuje vyrobiť 5 plne elektrických modelov. Prvý elektrický model by mala byť hybridná verzia modelu Superb, ktorá by sa mala objaviť v roku 2019. V tom istom roku by sa mala začať predávať aj hybridná verzia Škody Kodiaq.

elektromobil elektromobil

elektromobil elektromobil

Elektromobil na MEB platforme

Elektromobil Škoda Vision E concept by mal byť poháňaný dvoma elektrickými motormi s výkonom 225kW, dosiahnuť maximálnu rýchlosť 180 km/h a 500 km dojazd. Jeho základom je MEB platforma od sesterskej spoločnosti Volkswagen. Vďaka nej je schopný autonómnej prevádzky na úrovni 3, takže dokáže napríklad sám zaparkovať a riadiť auto na diaľnici. Svojimi rozmermi 4645 mm na dĺžku a 1917 mm na šírku je kratší než Kodiaq a väčší než Octavia. Čo sa týka exteriéru, spätné zrkadlá a kľučky dverí nahradili kamery.

elektromobil elektromobil

Bude Citygo prvý produkčný elektromobil?

Aj napriek tomu, že Škoda v Šanghaji prezentovala Škoda Vision E concept ako svoj prvý elektromobil, ide o koncept. Člen rady pre technický rozvoj Škody Christian Strube však uviedol, že ide o prvé vozidlo na platforme MEB a prvé elektrické auto, ale nepovedali, že ide o produkčné auto. To sa dá interpretovať tak, že Škoda plánuje vytvoriť svoj prvý plne elektrický model ako verziu existujúceho modelu a podľa všetkého by mohlo ísť o Citygo. Je to sesterský model Volkswagenu up!, ktorý už je dostupný ako elektrická verzia so 160 km dojazdom.

elektromobill

Zdroj:

http://www.skoda-auto.com

http://www.autoexpress.co.uk

 

 

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail