Renault predstavil nový elektromobil K-ZE

Renault

Na prebiehajúcom parížskom autosalóne odhalil Renault svoj nový, cenovo dostupný elektromobil a zverejnil aj ďalšie novinky.

Renault K-ZE

V Paríži momentálne prebieha jeden z najprestížnejších autosalónov, v rámci ktorého sa prezentuje veľké množstvo výrobcov automobilov. Medzi nich patrí aj francúzsky Renault, ktorý odhalil svoj nový plne elektrický crossover s názvom K-ZE. Inšpiráciou pre nový elektromobil boli SUV modely, i keď sa svojimi rozmermi približuje skôr menším vozidlám, ako sú napríklad  Volkswagen Up alebo Citroen C1. Renault K-ZE by mal poskytnúť pomerne skromný dojazd 250 km, ktorý bol kalkulovaný podľa staršej normy NEDC a je kratší než dojazd staršieho modelu Zoe. Očakáva sa ale, že reálny dojazd bude asi 190 km. Tento elektromobil však zrejme nemá ambície konkurovať výkonnejším modelom od Tesly či Volkswagenu a bude určený najmä na kratšie presuny po meste.

Renault

Renault

Renault

Cenovo dostupný elektromobil

Renault zatiaľ nezverejnil cenu nového modelu K-ZE, ale uviedol, že by mal byť „cenovo dostupný“. Viac informácií automobilka zverejní budúci rok, kedy plánuje spustenie predaja najprv v Číne a následne v roku 2020 v Európe a v zvyšku sveta. K-ZE sa bude vyrábať v Číne prostredníctvom novej spoločnosti New Energy Automotive, ktorú francúzska automobilka vyvíja v spolupráci s Dongfeng a aliančným partnerom Nissan. Elektromobil by mal mať podľa výrobcu „dvojitý systém nabíjania“, ktorý by mal byť kompatibilný s bežnými zásuvkami a verejnými nabíjačkami. Na rozdiel od mnohých elektromobilov, určených pre čínsky trh, budú v základnej výbave parkovacie senzory, spätná kamera, centrálna obrazovka a zabudovaná navigácia.

Renault

Renault

Ďalšie novinky od Renault

Na parížskom autosalóne Renault okrem nového elektromobilu oznámil, že pre svoje populárne modely zo segmentu B a C plánuje pridať hybridný a plug-in hybridný pohon. Od roku 2020 by mal začať predávať novú generáciu úspešného modelu Clio pod značkou Clio e-Tech. V rovnakom čase by sa mali začať zároveň predávať hybridné a plug-in hybridné verzie modelov Captur a Megane. Automobilka však zatiaľ nezverejnila ďalšie detaily ohľadom výkonu či dojazdu. Ďalším zaujímavým prvkom parížskej prezentácie bola aj ukážka rôznych scenárov autonómnej jazdy. V kapsule reálnej veľkosti si mohli záujemcovia pozrieť, ako sa zmení spôsob jazdy a trávenia času vo vozidle v budúcnosti.

Zdroj:

https://www.autoexpress.co.uk

https://group.renault.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail