Rallye elektromobilov s pokusom o zápis do Guinessovej knihy

World Advanced Vehicle Expedition – Wave je medzinárodná rallye elektromobilov. Každý rok prechádza inými krajinami, trasami a mestami a propaguje bezuhlíkovú alternatívu v doprave. Tento rok napíše už svoje štvrté európske pokračovanie. Na Wave 2014 sa zúčastní aj slovenská posádka.

Podujatie Wave je otvorené pre každého, či už ste nadšenec vlastniaci elektrické vozidlo, univerzita, organizácia či firma. Je jedno či máte malý elektromobil, elektromotorku, skúter či dodávku. Úloha je jednoduchá, dostať sa pomocou GPS z bodu A do bodu B a cestou si zabezpečiť dobitie svojho vozidla. Každý deň v inom meste, v inom kúte Európy.

Na rallye elektromobilov WAVE 2014 si môžete vychutnať najrôznejšie podoby elektromobility.
Na rallye elektromobilov WAVE 2014 si môžete vychutnať najrôznejšie podoby elektromobility. zdroj: wavetrophy.com

 

Cieľom účastníkov nie je toto podujatie vyhrať, ale dostať sa spoločnými silami do cieľa. Najviac účastníkov je tradične Nemecka, Švajčiarska a Rakúska. Po minulé roky nechýbali ani tímy zo Slovinska či susedných Čiech. Žiaľ, Slovensko sa na tomto podujatí nikdy nepredstavilo. Zmení sa to až tento rok.

Nadšencom z občianskeho združenia NOW (New Opportunity for the World) sa pred pár dňami podarilo vybaviť zapožičanie elektromobilu Peugeot i-On a preto sa rozhodli tohto podujatia aj zúčastniť. Registračný poplatok 2 500 € by mal tímu pokryť ubytovanie, stravu a spotrebovanú elektrinu počas konania Wave 2014. Slovenský zástupca v „pretekoch“ spustil aj modernú formu financovania svojej účasti crowdfunding. Pomôcť im môže svojím príspevkom každý.

Trasa rallye elektromobilov Wave 2014

Slovenská posádka odštartovala 25. 5. Bratislava spred novej budovy SND, počas podujatia eTour a prvých 800 km na trase Bratislava – Viedeň – Linz – Mníchov – Stuttgart by mala absolvovať do 31. 5., kde sa spoločne s ostatnými účastníkmi pokúsi o zápis do Guinessovej knihy rekordov v počte elektromobilov v jednej kolóne. Predpokladaný počet zúčastnených je 400 elektrovozidiel).

Program WAVE 2014:

31. 5. Stuttgart – štart Wave a pokus o zápis do Guinessovej knihy
31. 5. – 8. 6. Stuttgart – Luzern 1700 km, 45 miest, 77 posádok zo 14 krajín

trasa wave 2014
Trasa podujatia WAVE 2014, zdroj: wavetrophy.com

Slovakia team by sa mal po absolvovaní rallye elektromobilov vydať na spiatočnú cestu. V termíne 8. – 11. 6. plánuje prekonať posledných 900 km a vrátiť sa späť do Bratislavy. Držíme palce!

Zdroj: wavetrophy.sk, ideasstarter.com

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail