Prenosný solárny panel Solar Scroll sa po nabíjaní pohodlne zroluje

solárny panel

Solárny panel Solar Scroll dokáže nabiť menšie nositeľné zariadenia či prístroje a po ich nabití sa jednoducho zroluje ako zvitok papiera.

Unikátny solárny panel na nabíjanie

Menšie, prenosné solárne panely, nabíjačky a power-banky sú na trhu čoraz populárnejšie. Obľúbené sú najmä u ľudí, ktorí často cestujú alebo chodia na výlety. Väčšina takýchto nabíjacích zariadení je ale v súčasnosti pomerne veľká a nepraktická na prenášanie bez veľkého priestoru na ich uskladnenie. Okrem toho zväčša neposkytujú potrebnú efektivitu a nabíjanie trvá dlhšie než výrobcovia sľubujú. Nový solárny panel Solar Scroll by mal byť podľa výrobcu iný. Vďaka šikovnému dizajnu toto nabíjacie riešenie nezaberie veľa miesta a zároveň poskytne dostatok energie na nabitie všetkých potrebných zariadení ako sú tablety, smartfóny, slúchadlá či fotoaparáty, na cestách alebo výletoch.

solárny panel

solárny panel solárny panel

Výkonný solárny panel

Solárny panel Solar Scroll sa predstavil prostredníctvom crow-fundingovej stránky Kickstarter koncom júla. Už k dnešnému dňu sa ale podarilo vyzbierať viac než dvojnásobok stanoveného cieľa 30-tisíc amerických dolárov. Vďaka uvedeným technickým špecifikáciám a dizajnu sa však niet čo čudovať. Solar Scroll je totiž navrhnutý ako ľahké, výkonné a prenosné nabíjacie zariadenie s 5 200 mAh batériou a USB výstupom pre rýchle nabíjanie. Vďaka tomu sa dá napríklad nabiť bežný smartfón raz či dvakrát a bezdrôtové slúchadlá toto zariadenie nabije až 10-krát.  Okrem toho je Solar Scroll spoľahlivý, flexibilný a odolný.

solárny panel

solárny panel

solárny panel

solárny panel

Solárny panel pre outdoor a cestovanie

Táto ekologická nabíjačka pritom váži iba 300 gramov a vďaka svojim rozmerom (189,4x 57,2x 49 mm) sa zmestí do každého batohu či kufra. Nabíjať sa dá priamo zo slnečných lúčov a takýmto spôsobom sa nabije za 4-6 hodín. Nabiť sa však dá aj prostredníctvom bežnej zásuvky či USB výstupu a v takomto prípade je nabitý za 2-3 hodiny. Minimalistický dizajn poskytuje maximálnu efektivitu nabíjania a tento solárny panel je preto vhodný na výlety do prírody, dlhšie cesty, ale aj športové podujatia či festivaly. Základná cena bola pri prvých pred-objednávkach 99 amerických dolárov (asi 85 eur) a momentálne sa dá objednať za 129 amerických dolárov (asi 111 eur). Výrobca plánuje začať vybavovať objednávky v novembri 2018.

Zdroj:

http://soulinventions.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail