Prenosné nabíjačky – zdroj energie pre vaše aplikácie pre cyklistiku, turistiku a cestovanie

Lukas P.

Vďaka rozvoju inteligentných aplikácií dnes môžete objavovať svet. Všetky tieto aplikácie majú však jedno spoločné – sú hladné po energii a baterku mobilu dokážu skonzumovať za pár hodín. Preto sa prenosné nabíjačky stávajú bežnou výbavou.

solarne nabijacky

Pre smartfóny je dnes navigácia, cyklotrasy, či objavovanie turistických atrakcií v mestách a na vidieku ľahko dostupné riešenie. Najmä portály zamerané na Android aplikácie denne prinášajú množstvo užitočných pomôcok, ktoré vám uľahčia navigáciu (Sygic), ukážu vám, kde rastú hríby, alebo vám zmerajú spotrebu kalórií. Veľmi obľúbené sú najmä u cykloturistov, ktoré okrem navigačnej funkcie poskytujú mnoho informácií o trase zaujímavostiach, nadmorskej výške, či sumarizujú priemernú rýchlosť, čas, históriu trasy.
Ak aj vaša nástenka na facebooku pravidelne obsahuje príspevky vašich priateľov o tom, kde sú, na akú zaujímavosť práve narazili v niektorom európskom meste (instago), alebo na akú horu práve vyliezli, určite im pri tom asistoval mobilný telefón.
aplikacie smartphone zdroje energie nabijacky solarne dynamo 5 Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.aplikacie smartphone zdroje energie nabijacky solarne dynamo 3 Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.
Najvyššie nároky na energiu majú práve GPS aplikácie, spolu s pripojením na internet, alebo záznam fotografií a videa. Veď smartfón v púzdre je dnes pri výletoch v prírode rovnakou samozrejmosťou, ako vreckový nožík, či zápalky.

Čo robiť, ak je batéria v koncoch a pred vami dlhá trasa?

Po ruke je niekoľko riešení. Najčastejšie vypíname funkcie, ktoré práve nepotrebujeme. Ak sa zrovna netúlame uličkami Ríma, bez GPS sa chvíľu zaobídeme. Ak nutne potrebujeme pripojenie na internet cez Wifi, alebo dátové spojenie, tiež ho odstavíme. No znamená to len pár desiatok minút k nevyhnutnému vybitiu batérie a vypnutiu pomocníka.

Power banky, prenosné nabíjačky, solárne vybavenie

Power banky – záložné zdroje energie.

Šikovným riešením je mať pribalenú zásobu energie, ktorá vystačí na niekoľko hodín, až niekoľko dní, podľa kapacity záložného zdroja. To samozrejme odráža aj jeho cena.Trh ponúka rôzne varianty, od 600-800 mAhodín po masívne zdroje s 16 000 mAh, ktoré dokážu nabíjať aj dve zariadenia naraz. Pritom stále majú vreckové rozmery.

AM116 04 Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.
Xtorm Magma solárna nabíjačka 45€

Nenoste energiu so sebou. Vyrobte si ju na mieste.

Po horách, či cyklotrasách vám bude cesta ubiehať oveľa pohodlnejšie s istotou, že vás nezaskočí vybitá batéria, pretože energiu vám vyrobí slnko. Solárne nabíjačky nie sú zďaleka tak drahé, ako si mnohí stále myslia a pomaly si nachádzajú nadšencov na bežnom trhu.  Obyčajne majú zabudovanú batériu pre uskladnenie slnečnej energie na čas, kedy slnko nesvieti. Podľa kapacity solárneho článku dokážu bez problémov nabiť tablet, smartfón, iPhone, GPS navigáciu a množstvo zariadení s USB konektorom.

5 AM115 Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.
Solárna nabíjačka Yu 2000mAh 49€

Výkonnejšie si poradia aj notebookom, či zásobou energie pre kemp, či obytný príves. Turistické solárne nabíjačky môžete pokojne zavesiť na ruksak, bicykel, či zavesiť na konár pri odpočinku počas cesty. Novinkou sú flexibilné solárne nabíjačkys pružnými panelmi, ktoré sa dajú nosiť ako šerpa. Sú mimoriadne výkonné a odolné. Ako stvorené pre svoj účel a drnejšie zaobchádzanie.

solar%20booster%20ap150%20xtorm%2011w3 Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.
Solárny panel Solar Booster AP150 Xtorm

Okamžitá energia, ak nesvieti slnko

Moderné dynamo nabíjačky vám pri niekoľkých otočeniach kľukou dodajú energiu pre niekoľkominútový hovor, alebo hodinu osvetlenia. Okamžite nabijú mobil, navigáciu, či tablet. Dynamo nabíjačky bývajú kombinované so solárnym panelom, ale i núdzovým svetlom, alebo rádiom. A stále hovoríme o vreckových rozmeroch.
AS 103 onderkant uitLR Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.

Travel Pal 4ea74056da39f Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.
Travel Pal solár/dynamo gadget 3v1

Ak sa vyberiete cez víkend na hudobný festival, chatu, cyklotúru, alebo výlet do niektorej metropoly v zahraničí, okrem nainštalovaných aplikácií nezabudnite na energiu, ktorú im kedykoľvek dodajú naše šikovné zariadenia.
aplikacie smartphone zdroje energie nabijacky solarne dynamo 1 Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.

Zdroj: http://www.ecoprodukt.sk/novinky-a-spravy/novinky-od-nas/energia-pre-aplikacie-gps-cyklistika-turizmus-v-mestach-kempovanie-tulacky-europou.html

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

Súhlasím so spracúvaním osobných údajov

Už ste čítali?

Všetci by sme mali byť zdravými aktivistami

Moderátor, autor úspešného podcastu, aktivista a greenfluencer, ktorý má vo svojej genetickej výbave výraznú zvedavosť a odvahu. Vo svojom podcaste Sabo sebou sa venuje všetkým...

Ako schladiť byt či dom bez klimatizácie?

Teploty nám prekročili hranicu 20 ˚C a začínajú stúpať k 30 ˚C. Keďže sa väčšine z nás  nepodarí tráviť celé leto pri vode, pravdepodobne sa...

Nemusíme byť dokonalí, stačí keď robíme malé kroky. Na každom z nás záleží

Modelka, stylistka a greenfluencerka Natália Pažická sa rozhodla, že svoju energiu vloží do osvety o negatívnom dopade módneho priemyslu na životné prostredie. Na svojich sociálnych...

Ľudia si zbytočne vytvárajú problémy, ktoré neexistujú

Po desiatich rokoch skončila s profesionálnym snowboardingom. S príchodom syna založila značku detských doplnkov DIOBO. Je mamou dvoch detí, Tobiáša a Idy. Ľudí inšpiruje svojím...

Užitočné rady pre úspornú a zelenú domácnosť – časť IV: Ako žiť ohľaduplnejšie k planéte

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí sa radi aktívne podieľajú na ochrane životného prostredia? Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré môžete jednoducho zaradiť do vášho každodenného života.

Fotovoltické panely premenia váš domov na ekologickú domácnosť

Najefektívnejší zdroj čistej energie je naše Slnko. Ekologické fotovoltické panely menia slnečnú energiu na elektrickú energiu. Z dlhodobého hľadiska sú fotovoltické panely nielen ekologickejšie, ale...

Trom štvrtinám Slovákov záleží na ochrane životného prostredia. Patríte k nim aj vy?

Až 70 % Slovákov sa obáva o životné prostredie. Vyplýva to z výskumu „Hodnoty a spoločnosť počas pandémie Covid-19 – Ochrana životného prostredia vo verejnej mienke na Slovensku“,...

Užitočné rady pre úspornú a zelenú domácnosť – časť III: Aby vám voda nepretekala pomedzi prsty

Voda má všestranné využitie. Je potrebná nielen pre ľudský život, ale rovnako dôležitá je aj pre rastliny a živočíchy. Zároveň je aj nevyčerpateľným zdrojom energie na...

Svetelný smog alebo koľko svetla naozaj potrebujeme

Životné prostredie okolo nás je od priemyselnej revolúcie neustále zaťažované sekundárnymi dôsledkami technického progresu. Na jednej strane neodmysliteľné výdobytky ako teplo, svetlo, doprava dostupné pre...