Prenosné nabíjačky – zdroj energie pre vaše aplikácie pre cyklistiku, turistiku a cestovanie

Lukas P.

Vďaka rozvoju inteligentných aplikácií dnes môžete objavovať svet. Všetky tieto aplikácie majú však jedno spoločné – sú hladné po energii a baterku mobilu dokážu skonzumovať za pár hodín. Preto sa prenosné nabíjačky stávajú bežnou výbavou.

solarne nabijacky

Pre smartfóny je dnes navigácia, cyklotrasy, či objavovanie turistických atrakcií v mestách a na vidieku ľahko dostupné riešenie. Najmä portály zamerané na Android aplikácie denne prinášajú množstvo užitočných pomôcok, ktoré vám uľahčia navigáciu (Sygic), ukážu vám, kde rastú hríby, alebo vám zmerajú spotrebu kalórií. Veľmi obľúbené sú najmä u cykloturistov, ktoré okrem navigačnej funkcie poskytujú mnoho informácií o trase zaujímavostiach, nadmorskej výške, či sumarizujú priemernú rýchlosť, čas, históriu trasy.
Ak aj vaša nástenka na facebooku pravidelne obsahuje príspevky vašich priateľov o tom, kde sú, na akú zaujímavosť práve narazili v niektorom európskom meste (instago), alebo na akú horu práve vyliezli, určite im pri tom asistoval mobilný telefón.
aplikacie smartphone zdroje energie nabijacky solarne dynamo 5 Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.aplikacie smartphone zdroje energie nabijacky solarne dynamo 3 Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.
Najvyššie nároky na energiu majú práve GPS aplikácie, spolu s pripojením na internet, alebo záznam fotografií a videa. Veď smartfón v púzdre je dnes pri výletoch v prírode rovnakou samozrejmosťou, ako vreckový nožík, či zápalky.

Čo robiť, ak je batéria v koncoch a pred vami dlhá trasa?

Po ruke je niekoľko riešení. Najčastejšie vypíname funkcie, ktoré práve nepotrebujeme. Ak sa zrovna netúlame uličkami Ríma, bez GPS sa chvíľu zaobídeme. Ak nutne potrebujeme pripojenie na internet cez Wifi, alebo dátové spojenie, tiež ho odstavíme. No znamená to len pár desiatok minút k nevyhnutnému vybitiu batérie a vypnutiu pomocníka.

Power banky, prenosné nabíjačky, solárne vybavenie

Power banky – záložné zdroje energie.

Šikovným riešením je mať pribalenú zásobu energie, ktorá vystačí na niekoľko hodín, až niekoľko dní, podľa kapacity záložného zdroja. To samozrejme odráža aj jeho cena.Trh ponúka rôzne varianty, od 600-800 mAhodín po masívne zdroje s 16 000 mAh, ktoré dokážu nabíjať aj dve zariadenia naraz. Pritom stále majú vreckové rozmery.

AM116 04 Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.
Xtorm Magma solárna nabíjačka 45€

Nenoste energiu so sebou. Vyrobte si ju na mieste.

Po horách, či cyklotrasách vám bude cesta ubiehať oveľa pohodlnejšie s istotou, že vás nezaskočí vybitá batéria, pretože energiu vám vyrobí slnko. Solárne nabíjačky nie sú zďaleka tak drahé, ako si mnohí stále myslia a pomaly si nachádzajú nadšencov na bežnom trhu.  Obyčajne majú zabudovanú batériu pre uskladnenie slnečnej energie na čas, kedy slnko nesvieti. Podľa kapacity solárneho článku dokážu bez problémov nabiť tablet, smartfón, iPhone, GPS navigáciu a množstvo zariadení s USB konektorom.

5 AM115 Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.
Solárna nabíjačka Yu 2000mAh 49€

Výkonnejšie si poradia aj notebookom, či zásobou energie pre kemp, či obytný príves. Turistické solárne nabíjačky môžete pokojne zavesiť na ruksak, bicykel, či zavesiť na konár pri odpočinku počas cesty. Novinkou sú flexibilné solárne nabíjačkys pružnými panelmi, ktoré sa dajú nosiť ako šerpa. Sú mimoriadne výkonné a odolné. Ako stvorené pre svoj účel a drnejšie zaobchádzanie.

solar%20booster%20ap150%20xtorm%2011w3 Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.
Solárny panel Solar Booster AP150 Xtorm

Okamžitá energia, ak nesvieti slnko

Moderné dynamo nabíjačky vám pri niekoľkých otočeniach kľukou dodajú energiu pre niekoľkominútový hovor, alebo hodinu osvetlenia. Okamžite nabijú mobil, navigáciu, či tablet. Dynamo nabíjačky bývajú kombinované so solárnym panelom, ale i núdzovým svetlom, alebo rádiom. A stále hovoríme o vreckových rozmeroch.
AS 103 onderkant uitLR Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.

Travel Pal 4ea74056da39f Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.
Travel Pal solár/dynamo gadget 3v1

Ak sa vyberiete cez víkend na hudobný festival, chatu, cyklotúru, alebo výlet do niektorej metropoly v zahraničí, okrem nainštalovaných aplikácií nezabudnite na energiu, ktorú im kedykoľvek dodajú naše šikovné zariadenia.
aplikacie smartphone zdroje energie nabijacky solarne dynamo 1 Ako si vybrať lepší zdroj energie pre aplikácie: GPS, cyklistika, turizmus v mestách, kempovanie, túlačky európou.

Zdroj: http://www.ecoprodukt.sk/novinky-a-spravy/novinky-od-nas/energia-pre-aplikacie-gps-cyklistika-turizmus-v-mestach-kempovanie-tulacky-europou.html

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...