Plne elektrický model od Porsche, Mission E, bude stáť asi 72-tisíc eur

Porsche

Športový elektromobil od Porsche by sa mal začať predávať koncom roka 2019 a vďaka cene bude zrejme ďalšou konkurenciou pre Teslu.

Porsche za cenu Tesly

Nemecký výrobca automobilov Porsche predstavil elektromobil Mission E prvý krát v roku 2015 na frankfurtskom autosalóne ako nádejný koncept. Teraz sa spoločnosť pripravuje na testovanie prvých prototypov na cestách. Riaditeľ Porsche, Oliver Blume, zároveň nedávno zverejnil ďalšie podrobnosti o tomto aute spolu s tým, koľko by asi malo stáť. Podľa neho by mala byť cena za najnovší elektrický model Mission E relatívne primeraná a mala by zodpovedať cene za model Panamera v základnej výbave. Ten momentálne stojí asi 85-tisíc dolárov (72-tisíc eur). To je zároveň cena medzi modelmi Tesla Model S 75 v základnej výbave a Tesla Model S 100 D, ktoré sa pohybujú medzi 69 500 dolárov (59- tisíc eur) a 94- tisíc dolárov (80- tisíc eur).

Porsche

Porsche

Porsche

Nabíjanie a dojazd

Už po predstavení Mission E v roku 2015 ho viacerí nazývali konkurentom či „zabijakom“ Tesly. Čo je však jedným z najdôležitejších aspektov pre potenciálnych zákazníkov Porsche, spoločnosť by mala čoskoro  spustiť 350 kW rýchlo-nabíjanie. To umožní nabiť elektromobil Mission E na 400 km dojazd za 15 minút. Celkový dojazd s plnou batériou pritom bude 500 km. Okrem toho nemecká automobilka začala s inštaláciou ultra-rýchlych 800-voltových nabíjacích staníc. Prvé dve spustila pri príležitosti otvorenia novej kancelárie v Berlíne. Ďalšie by mali postupne pribúdať v Amerike, ale aj v Európe.

Porsche

Porsche

Porsche Mission E

Koncepčné autá majú často futuristický, ale nie celkom reálny dizajn. Podľa výrobcu však bude Mission E veľmi podobné pôvodnému konceptu spred dvoch rokov. Malo by ísť o štvordverový 2+2 elektromobil, ktorý by mal priamo konkurovať Tesle S. Mal by ale byť omnoho športovejší. Z 0 na 100 km by mal byť schopný zrýchliť za 3,5 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 250 km/h. Cena za tento elektromobil sa môže zdať vysoká, ale v porovnaní s konkurenciou adekvátna. Tí, ktorí majú k dispozícii dostatočný rozpočet, tak budú mať v roku 2019 ťažké rozhodovanie keďže dovtedy budú s veľkou pravdepodobnosťou na trhu luxusné a plne elektrické modely nielen od Tesly či Porsche.

Zdroj:

https://www.porsche.com

https://www.kfz-betrieb.vogel.de

Zdieľajte:   Facebooktwittermail