Peugeot navrhol skladací elektrobicykel, ktorý zložíte za 10 sekúnd

elektrobicykel

eF01 je šikovný skladací elektrobicykel,ktorý má dojazd 30 kilometrov a je možné ho zložiť iba za desať sekúnd pomocou troch jednoduchých krokov.

Peugot sa zameriava nielen na auto, ale aj elektrobicykel

Peugeot je etablovaná značka, ktorú si mnohí spájajú najmä s produkciou automobilov. Nie každý však vie, že už od roku 1892, kedy vyrobila táto značka prvý skladací bicykel pre pre francúzsku armádu, vyrába Peugeot bicykle a v 70-tch rokoch boli v tejto oblasti výroby skladacích bicyklov ikonou. Najnovším prírastkom je elektrobicykel eF01, ktorý navrhla Peugeot Design Lab. Je súčasťou línie mobilných produktov, nazvaných „posledný kilometer“, čo znamená, že je určený najmä na prepravu pomedzi prestupovaním či na poslednú časť cesty, napríklad od zastávky do práce či domov.

elektrobicykel elektrobicykel

Elektrobicykel ideálny na prepravu po meste

Najmä z tohto dôvodu sa vývojári zamerali hlavne na jednoduchosť skladania, ktorá musí byť v tomto prípade rýchla a jednoduchá, čo sa aj podarilo. Elektrobicykel eF01 sa vďaka inovatívnemu skladaciemu systému zloží už sa desať sekúnd pomocou troch jednoduchých krokov. Majiteľ si tak môže vybrať z troch optimalizovaných ergonomických módov: mód pre bicyklovanie, pre chodenie a pre prepravu. Ak je zložený do módu pre chodenie, obe kolesá sú zarovnané tak, že je možné tlačiť bicykel pomocou riadidiel, ktoré sú vstavané v jeho ráme. Vzhľadom na jeho váhu 17 kg je toto riešenie praktické, keďže nie je nutné bicykel prenášať či úplne zložiť, ale bicykel jednoducho tlačiť bez toho, aby zavadzal. eF01 má takisto unikátny pamäťový systém pre sedlo, čo znamená to, že ideálna pozícia sa dosiahne zakaždým rýchlo a jednoducho.

elektrobicykel

elektrobicykel

elektrobicykel

Elektrobicykel eF01 bude možné kúpiť už budúci rok

Lítiovo-iónová batéria umožňuje dojazd 30 kilometrov a rýchlosť 20 km/h a elektrobicykel eF01 je možné nabiť na akejkoľvek nabíjacej stanici s 12-voltovým výstupom. Batéria sa nabije asi za dve hodiny a to aj počas jazdy. Brzdové platničky sú umiestnené na 40-centimetrových kolesách a zaisťujú tým optimálny výkon, ktorý si majitelia môžu užiť ešte viac prostredníctvom bluetooth pripojenia na aplikáciu pre smartfón. Cena zatiaľ ešte nie je známa, ale Peugeot sa chystá oficiálne predstaviť tento elektrobicykel na tohtoročnom parížskom autosalóne a predávať sa začne  začiatkom budúceho roka 2017.

Zdieľajte:   Facebooktwittermail