Nový solárny panel eArche je flexibilný a o 80% ľahší než tradičné panely

solárny panel

eArche je vysoko flexibilný a ultra tenký solárny panel, ktorý má podľa výrobcu neobmedzené možnosti a vďaka svojim vlastnostiam môže ľahko konkurovať produktom od Tesly.

Solárny panel, ktorý je najväčšou inováciou za posledných 10 rokov

Zhengrong Shi, prezývaný aj Kráľ slnka, je austrálsky podnikateľ, ktorý nedávno predstavil najnovší produkt na poli fotovoltaiky. Ide o prelomový solárny panel, nazvaný eArche, ktorý bude distribuovaný prostredníctvom austrálskej spoločnosti Energus a hongkonskej spoločnosti SunMan. Shi verí, že ide o najvýznamnejšiu inováciu v solárnom priemysle za posledných 10 rokov. Tento ultra tenký panel má neobmedzené možnosti využitia, keďže sa dá vďaka svojej univerzálnosti inštalovať na fasády rôznych budov, strechy autobusov či elektromobilov a umožniť tak ich nabíjanie za jazdy. Výrobca si vie tento produkt predstaviť aj na karavanoch, jachtách či automatoch. Nová technológia už bola umiestnená v troch rôznych lokalitách v Austrálii.

solárny panel


Ovládajte svoju domácnosť cez smartfón už aj na Slovensku vďaka ZSE


Ultra tenký, ľahký a ohybný solárny panel

Solárny panel eArche je vyrobený z kompozitných materiálov, podobných tým, ktoré sa používajú pri výrobe okien v leteckom priemysle. Vďaka tomu je takmer o 80% ľahší než konvenčné solárne panely a zároveň tenší a ohybný. Vďaka týmto vlastnostiam by mal byť ideálnym produktom na inštaláciu budov či striech, ktoré doteraz neudržali váhu tradičných panelov. Dá sa vyrobiť a ohýbať na zákazku a preto by mal byť zaujímavým a univerzálnym materiálom pre architektov. Pri oficiálnej prezentácii produktu v Sydney Shi uviedol, že by podľa neho mala austrálska vláda pri výstavbe všetkých nových budov vyžadovať, aby mali nainštalované solárne panely a vďaka tomuto panelu je to skutočne možné a jednoduché.

Solárny panel ako konkurencia pre Teslu?

eArche by mal stáť približne rovnako ako tradičné solárne panely, ale jeho inštalácia by mala byť lacnejšia. Samotný materiál by mal byť asi 2-3 mm hrubý a celkový panel by tak mal mať hrúbku asi 5,5-6 mm. Čas ukáže či je solárny panel ozaj taký revolučný ako uvádza Shi. Nová technológia je v kontraste so stratégiou Tesly a jej solárnou strechou. Shi sa ale vyjadril, že Tesla „na to ide zle“ najmä kvôli tomu, že ich produkt je nákladný na výrobu a hlavne zbytočne ťažký.

Zdroj:

inhabitat.com

reneweconomy.com.au

Zdieľajte:   Facebooktwittermail