Nissan zrejme v roku 2018 predstaví novú generáciu modelu Nissan Leaf

Nissan Leaf

Nissan Leaf je najpredávanejší elektromobil na svete a v roku 2018 môžeme očakávať novú generáciu tohto modelu.

Nová generácia Nissan Leaf v roku 2018?

Nissan po prvý krát predstavil svoj úspešný model Nissan Leaf ešte v roku 2011. Nedočkal sa výraznejších zmien ani v roku 2013, kedy sa produkcia pre severoamerický trh presunula z Japonska do USA. V roku 2016 dostal elektromobil iba výkonnejšiu batériu, ale okrem týchto aktualizácií sa za sedem rokov v podstate nezmenil. Očakávalo sa, že Nissan predstaví novú generáciu v roku 2016 alebo 2017, ale väčšina odborníkov a zdrojov momentálne predpokladá, že nový model by sa mal objaviť v roku 2018. Čo teda o novej verzii úspešného modelu vieme?

Nissan Leaf Nissan Leaf

Úspech Nissan závisí od dojazdu

Vodičov tohto modelu zrejme najviac zaujíma to, či sa s novou generáciou dočkajú dlhšieho dojazdu. Už pred troma rokmi zástupca Nissan naznačil, že nový Nissan Leaf by mal mať dojazd medzi 193 a 241 km, avšak zdôraznil, že rôzne úrovne dojazdu ovplyvní cena. V Nissane si ale uvedomujú, že ak má mať nová generácia rovnaký predajný úspech, bude sa musieť dojazd priblížiť či prekonať konkurenčné modely v rovnakej triede od Toyoty či Chevroletu. Na základe toho môžeme očakávať minimálny dojazd 320 km. Samotný riaditeľ Nissanu na Consumer Electronics Show 2017 v Los Angeles tento minimálny dojazd potvrdil a prezradil, že nová generácia by mala mať ProPilot technológiu, ktorá umožní za istých podmienok autonómnu jazdu.

Nissan Leaf Nissan Leaf

Nissan Leaf s novým vzhľadom

Dizajn a štýl modelu Nissan Leaf 2011 bol veľmi výrazný a charakteristický. Tento odvážny dizajn však rozdelil názory vodičov a následná diskusia naznačuje, že nový model by mal byť o čosi konvenčnejší vzhľad. Indikátorom môže byť aj koncepčný elektromobil Nissan Sway, ktorý Nissan predstavil ešte v roku 2015 na ženevskom autosalóne a uviedol, že by mal byť víziou dizajnu menších modelov v budúcnosti. Podľa Shira Nakamuru, riaditeľa dizajnu by však nová generácia Nissan Leaf nemala byť konzervatívna, ale jednoducho spoľahlivé a z hľadiska veľkosti akurátne auto. Uvidíme teda či sa podarí udržať či dokonca prekonať úspech tohto najpredávanejšieho elektromobilu za rok 2016.

Zdroj:

http://www.greencarreports.com

https://www.nissanusa.com

 

 

 

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail