Najokázalejšie elektromobily z parížskeho autosalónu

elektromobily

Automobiloví výrobcovia tento rok v Paríži predstavili produkčné modely, ale aj bláznivé, futuristické elektromobily.

V dnešnom článku sa ešte raz vrátime k tohtoročnému parížskemu autosalónu. Každoročne sa na ňom automobiloví výrobcovia prezentujú najnovšími modelmi a technológiami. Pravidelne tak môžeme vidieť autá na konvenčný pohon aj elektromobily, ktoré sa čoskoro dostanú na trh. Okrem nich sa však takmer vždy objavia aj koncepčné modely, pri ktorých dizajnéri popustia uzdu svojej fantázii a prezentujú futuristické modely, ktoré sa zrejme nedostanú do výroby, ale naznačia to, kam sa uberá budúcnosť automobilového priemyslu. Tu je výber z tohto roka.

DS X E-Tense

Tento model je zrejme najvýstrednejšie vozidlo, ktoré sme mohli v rámci parížskeho autosalónu vidieť. Pri tomto modeli môžeme vidieť všetky bežné klišé prvky, ktoré koncepčné elektromobily bežne obsahujú a výrobca to umocnil tým, že ich umiestnil nesymetrálne. Toto auto je typickým príkladom modelu, pri ktorom už na prvý pohľad vidno, že sa do produkcie nikdy nedostane. Je však peknou ukážkou dizajnérskej fantázie.

elektromobily

elektromobily

elektromobily

elektromobily

elektromobily

Mercedes-Benz Vision EQ Silver Arrow

Mercedes-Benz odhalil tento model na autosalóne v americkej Kalifornii, ale na európskej pôde sme ho mohli prvý krát vidieť práve v Paríži. Nemecký výrobca ho vybavil pomerne výkonným pohonom, pozostávajúcim z elektrického motora s výkonom 550 kW a „tenkou nabíjateľnou batériou umiestnenou v podvozku“. Tá má kapacitu cca. 80 kWh a na jedno nabitie poskytne viac než 400 km dojazd. I keď má slušný výkon a elegantný výzor, zrejme sa nezaradí medzi elektromobily, ktoré sa dostanú do výroby.

elektromobily

elektromobily

Renault EZ-ULTIMO

Francúzka automobilka predstavila tento model v Paríži po prvý krát. Výrobca ju popisuje ako „robotické vozidlo pre prémiový zážitok v rámci služieb elektromobility“. Je to akýsi salónik na kolesách, pri ktorom si dizajnéri vyskúšali rôzne prvky a doplnky v rámci prípravy pre prichádzajúcu technológiu autonómnej jazdy.

elektromobily

elektromobily

elektromobily

elektromobily

GAC E-Verge

Čínsky výrobca GAC sa postupne snaží preraziť aj na starom kontinente a na parížskom autosalóne sa preto prezentoval viacerými modelmi, ktoré by rád uviedol na európsky trh. Aby zapadol medzi konkurenciu, nepredstavil iba bežné elektromobily, ale jeden výstredný model. Ten má mnoho zaujímavých prvkov a funkcií, ako napríklad zabudovaný batériový balík s vysúvateľnými solárnymi panelmi, ktoré nie sú viditeľné. Má však aj veľa nepraktických dizajnových nápadov, ako sú napríklad zbytočne obrovské dvojité dvere v tvare motýľa, či opierky na hlavu, ktoré sú pripevnené k streche vozidla namiesto k sedadlu. Nie je teda veľmi pravdepodobné, že sa niekedy skutočne začne vyrábať.

elektromobily

elektromobily

elektromobily

elektromobily

Zdroj:

https://electrek.co

Zdieľajte:   Facebooktwittermail