Mitsubishi predstavilo vysoko-výkonné elektrické SUV e-Evolution

e-evolution

Nové SUV od Mitsubishi, e-Evolution, nemá s klasickým modelom Evolution veľa spoločného, malo by ale známu značku uviesť do novej éry elektrifikácie.

Robustné SUV Mitsubishi e-Evolution

Na nedávnom autosalóne v Tokiu predstavil známy japonský výrobca automobilov, Mitsubishi svoj prvý vysoko-výkonný elektromobil. Ten dostal meno e-Evolution. Mohlo by sa preto zdať, že nový model je nástupcom legendárneho modelu Evolution. Opak je však pravdou, keďže nový koncepčný elektromobil je na rozdiel od pôvodného športového modelu vysoko-výkonné SUV s troma elektrickými motormi a pohonom 4×4. Koncept ma robustný a maskulínny vzhľad s prudko skloneným predným sklom. Dizajnéri prerušili líniu C stĺpika, aby sa dosiahla ilúzia vznášajúcej sa strechy.

e-evolution

e-evolution

e-evolution

 

Futuristický vzhľad e-Evolution

Väčšinu palebnej dosky v interiéri pokrýva hlavný informačný displej, ktorý má na oboch stranách malé obrazovky. Tie poskytujú pohľady predných a zadných kamier. Predné kamery sú spolu so senzormi umiestnené na mriežke, ktorá je na e-Evolution skrytá za ochranným sklom. Korporačný vice-prezident Mitshubishi, Tsunehiro Kunimoto k dizajnu a interiéru dodal, že je veľmi dôležité, aby mali všetky značky svoj individuálny dizajn, aj napriek tomu, že v budúcnosti budú mať spoločné prvky ako sú súčiastky či platforma. Japonský výrobca áut sa preto pozrel na svoje dedičstvo novými očami a vytvoril koncept, ktorý sa snaží o funkcionálnu krásu spolu s japonskou šikovnosťou, úprimnosťou, čistotou a dôrazom na detail.

e-evolution

e-evolution

e-evolution

e-evolution

e-evolution

e-evolution

e-evolution

e-evolution

Člen Aliancie Nissan-Renault

Novou stratégiou Mitsubishi je aj začlenenie do Aliancie Nissan-Renault. Nissan pritom do japonskej automobilky minulý rok investoval takmer 2 miliardy eur a získal kontrolu na 34% podielom spoločnosti. Aliancia plne podporuje elektrifikáciu a oznámila, že v nasledujúcich šiestich rokoch plánuje predstaviť 12 nových elektromobilov, vrátane dvoch elektrických modelov od Mitsubishi, ktoré by sa mali na trhu objaviť po roku 2020. Kunimoto však zdôraznil, že e-Evolution je zatiaľ koncept. To znamená, že do produkcie sa dostanú zrejme iba niektoré časti ako napríklad zadné svetlá, ktoré by sa mali stať typickým prvkom nových modelov Mitsubishi.

e-evolution

e-evolution

e-evolution

e-evolution

e-evolution

e-evolution

Zdroj:

https://newatlas.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail