Mercedes-Benz predstavil svoj elektromobil pre preteky Formula E

elektromobil

Nový elektromobil od Mercedes-Benz sa predstaví na pretekoch elektrických vozidiel v šiestej sezóne, ktorá sa začne koncom roka 2019.

Elektromobil pre závody Formula E

Nemecká automobilka Mercedes-Benz sa tento rok zaradí medzi ďalších šiestich výrobcov, ktorí sa zúčastnia súťaže Formula E, teda motoristických pretekov, určených výhradne pre vozidlá na elektrický pohon. Svoj zámer Mercedes-Benz oznámil ešte v roku 2017, kedy kvôli prípravám na Formulu E opustil preteky Deutsche Tourenwagen Masters (DTM). V nich počas osemnástich rokov získal viacero víťazných titulov. V rámci ženevského autosalónu výrobca predstavil úplne nový elektromobil Silver Arrow 01, s ktorým bude súťažiť v pretekoch Formula E.

elektromobil

elektromobil

elektromobil

Elektromobil Silver Arrow 01

Elektromobil Silver Arrow 01 dosiahne maximálny výkon 250 kW (340 k) a vďaka batérii s kapacitou 52 kWh by mal zvládnuť preteky trvajúce 45 minút bez potreby nabíjania. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 2,8 sekundy. Podobný výkon majú aj vozidlá od konkurencie ako napríklad Jaguar so svojím závodným elektromobilom novej generácie, I-Type 3. I keď tento rok Formula E pre závodné vozidlá nevyžaduje úplne identické komponenty, pravidlá určujú, že výkonnostná úroveň by mala byť približne rovnaká. Podľa Mercedes-Benz reprezentuje Formula E so svojou inovatívnou a komplexnou technológiou úplne nový svet motoristických závodov, v rámci ktorých sa nováčikovia stretnú s viacerými výzvami. Aj preto je nový elektromobil Silver Arrow 01 dôležitým míľnikom na ceste k debutu na prestížnej súťaži.

elektromobil

 

elektromobil

Šiesta sezóna

Sezóna 2019/2019 bude pre Mercedes-Benz prvou, v rámci ktorej bude súťažiť v závodoch Formula 1 a Formula E. Toto Wolff, riaditeľ divízie Mercedes-Benz Motorsport však dodáva, že ich ešte čaká veľa práce. „Formula E bude pre nás totiž úplne novou skúsenosťou. Tešíme sa ale na výzvu, v rámci ktorej môžeme demonštrovať výkonnosť nášho inteligentného elektrického pohonu v motoristickom športe a pozitívnu podporu série EQ“. Na prvé závody sa môžeme tešiť v decembri 2019 a uvidíme, či sa tímu Mercedes-Benz podarí zaradiť sa medzi víťazov z predošlých sezón ako sú Renault, či Audi.

Zdroj:

https://media.daimler.com

https://www.engadget.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail