Máte doma alergika? Klíma môže odstrániť až 97 % alergénov

Letné obdobie je náročné najmä pre ľudí, ktorí trpia alergiami a inými zdravotnými ťažkosťami.

Najhoršie zvládajú vysoké teploty práve malé deti a starší ľudia, ktorých v čase horúčav trápia nielen problémy so srdcom a dýchaním, ale aj opuchnuté končatiny, závraty, celková nevoľnosť a dehydratácia. U detí sa na jar a počas leta prejavujú rôzne alergie, kožné ekzémy, ťažkosti s dýchaním, bolesti hlavy, svalov a nespavosť. Aj keď mnohí odborníci odporúčajú klimatizáciu, ktorá pomôže dosiahnuť tepelnú pohodu v domácnosti, mnohé mamičky majú obavy. Je však naozaj dôvod báť sa o zdravie, keď klimatizácia je už prakticky na každom kroku? Nevyhneme sa jej v nákupných centrách, vo verejnej doprave, v kancelárskych priestoroch, na úradoch, v osobných automobiloch a pomaly sa stáva bežnou súčasťou takmer každej domácnosti.

Môže byť klimatizácia zdraviu prospešná?

Zoberme si napríklad taký mobil. Pre mnohých je to prvá vec, po ktorej ráno siahnu, aby vypli budík alebo si z neho pri rannej kávičke prečítali e-maily. Mnohé štúdie dokazujú, že na mobile je niekoľkokrát viac baktérií ako na splachovači. Pritom mobil v priebehu dňa bez obáv chytáme do ruky pomerne často. Pri klimatizácii sa ľudia najčastejšie obávajú, že prúdenie chladného vzduchu zapríčiní prechladnutie, choroby dýchacích ciest, prípadne rozšíri po byte baktérie a vírusy. Na trhu však existujú napríklad klimatizácie so špeciálnym titánovo-apatitovým fotokatalytickým filtrom, ktorý odstraňuje zo vzduchu prachové častice, pachy, baktérie, vírusy a mikróby. Filter využíva chemické reakcie, ktoré sa aktivujú pôsobením denného svetla.

„Vďaka technológii Wind-Free dokáže klimatizácia vytvoriť príjemnú osviežujúcu atmosféru bez pocitu chladného prievanu v miestnosti. Chladný vzduch neprechádza priamo lamelami, ale jemne a rovnomerne sa šíri cez tisíce mikrootvorov v prednom paneli klimatizácie. Zariadenie zvládne automaticky regulovať teplotu a rýchlosť ventilátora, takže v miestnosti nebude príliš horúco ani zima,“ dodáva Lenka Gergeľová, produktová manažérka ZSE Klima.

Nerušený spánok vďaka klimatizácii

Moderné klimatizácie by sa dali nazvať aj tichým sluhom. Majú veľmi nízku hlučnosť nielen počas dňa, ale pred spaním si dokonca môžete nastaviť nočný režim, ktorý sa postará o váš nerušený spánok. Lenka Gergeľová zo ZSE prirovnáva hlučnosť klimatizácií k šumu padajúceho lístia (20 – 30 dB).

ZSE Klima

Klimatizácia ako dizajnový doplnok už od 35 € mesačne

Od klimatizácie sa vyžaduje hlavne to, aby dobre vychladila miestnosť, nebola hlučná a aby sa jednoducho ovládala. Už dávno to však nie je len zariadenie na chladenie, vykurovanie, ventiláciu či odvlhčovanie. Každým rokom pribúdajú nové funkcionality, vďaka ktorým vieme klimatizáciu využívať nielen počas leta, ale prakticky celý rok. Klimatizácia sa stáva neodmysliteľnou súčasťou domácnosti, a to nielen vďaka tomu, že dokáže doma vytvoriť tepelnú pohodu, ale aj preto, že je zaujímavým dizajnovým doplnkom. Aj vy si môžete vybrať klimatizáciu nielen v štýlových krivkách, ale aj v rôznych farebných dizajnoch. Môžete si vybrať motív napríklad do detskej izby, modernej obývačky či spálne. Výber je len na vás. 😊 Ponuku špičkových klimatizácií už od 35 € mesačne nájdete na www.zse.sk/klima.  

Zdieľajte:   Facebooktwittermail