Maserati predstaví svoj prvý elektrický model najneskôr  v roku 2020

Maserati

Luxusná talianska automobilka Maserati začne do roku 2020 vyrábať elektrickú verziu svojho modelu Alfieri.

Elektrická verzia Maserati Alfieri

Talianske automobilové spoločnosti spočiatku neboli veľmi naklonené súčasnému trendu výroby elektromobilov. To sa však zrejme čoskoro zmení. Výrobca luxusných automobilov Maserati totiž nedávno oznámil, že začal pracovať na príprave svojho prvého elektrického modelu. Ten by mali prvý krát predstaviť najneskôr do roku 2020. Už teraz vieme, že pôjde o elektrickú verziu ich modelu Alfieri. Ten bol prvý krát predstavený ako dvojmiestny koncept ešte v roku 2014 na autosalóne v Ženeve.

Maserati Maserati

Tesla nie je pre Maserati konkurencia

Na rozdiel od väčšiny iných elektrických modelov rôznych automobiliek nemá Alfieri ambície konkurovať Tesle. Zástupca Maserati, Roberto Fedeli, uviedol, že musia naopak vyrobiť  niečo „úplne iné“, čo dokáže vyčnievať. Malo by ísť o elektromobil, ktorý bude navrhnutý tak, že by mal skôr konkurovať modelu 911 od Jaguar, ale ich auto by malo byť o niečo väčšie. Veľkosťou by sa mal skôr podobať F-Type od Jaguar. Benzínová verzia Alfieri by sa mala začať predávať v roku 2019 i keď pôvodný plán rátal s rokom 2016. Elektromobil mal mať takisto pôvodne výkonnejší motor V8, ale spoločnosť sa nakoniec rozhodla pre menší motor kvôli tomu, aby splnila environmentálne požiadavky. Fedeli povedal, že najväčšou výzvou pri vývoji ich elektromobilu bude to ako vyrobiť zelené auto, ktorého šoférovanie bude ale zábavné a vzrušujúce.

Elektrické Maserati najneskôr v roku 2020

Fedeli zároveň prezradil, že jediným vzrušujúcim aspektom na poli elektromobility je pre nich momentálne akcelerácia. Podľa neho totiž súčasná váha lítiovo-iónových batérií obmedzuje pôžitok najmä pri jazde po kľukatých cestách. Maserati chce preto nájsť cestu ako vyrobiť ľahšie auto a to bez charakteristického zvuku výkonného motora pod kapotou. Rok 2020 sa vzhľadom na rýchly vývoj a pokrok súčasných batérií zdá celkom realistický. Cena elektrického modelu ešte nie je známa, ale vďaka povesti a histórii tohto výrobcu automobilov môžme očakávať najmä vynikajúci výkon a dúfať v slušnú výdrž a dojazd.

Zdroj:

http://www.maserati.com/

https://www.engadget.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail