LG Electronics plánuje strojnásobiť produkciu solárnych panelov do roku 2020

LG Electronics

Juhokórejská spoločnosť LG Electronics vo svojom tlačovom vyhlásení uviedla, že chce výrazne rozšíriť produkciu v oblasti energetických riešení prostredníctvom multi-miliónových investícií.

Šesť nových výrobých liniek

Spoločnosť LG Electronics sa rozhodla pomôcť pri narastajúcej potrebe alternatív k fosilným palivám a začiatkom tohto roka vydala tlačové prehlásenie, v ktorom uvádza, že plánuje strojnásobiť produkciu solárnych panelov. Zároveň plánuje investíciu v hodnote 410 miliónov eur do jej výrobných zariadení na solárne bunky. To znamená, že spoločnosť LG Electronics pridá k existujúcim ôsmym produkčným linkám ďalších šesť a zvýši kapacitu z 1 GW na 1,8 GW do roku 2018. Do roku 2020 by to malo byť 3 GW, čo predstavuje ekvivalent elektrickej energie, ktorú využije asi milión domácností ročne.

LG Electronics ako líder na poli solárnej energie

Spoločnosť LG Electronics, ktorá je u nás známa predovšetkým vďaka produkcii elektroniky a mobilných zariadení, vznikla v roku 1995. V novembri 2014 však založila Centrum energetického obchodu zamerané na solárne a svetelné produkty a systémy skladovania energie. V auguste 2015 predstavila spoločnosť svoje najpokročilejšie riešenie skladovania solárnej energie: NeON 2 pre majiteľov domácností, ktorí chcú maximalizovať energetický potenciál pri obmedzenom strešnom priestore. Tento produkt bol ocenený titulom Intersolar Award za fotovoltaické riešenia.

Nielen LG Electronics v snahe využívať obnoviteľné zdroje energie

Sang-Bong Lee, prezident LG Electronics a riaditeľ Centra energetického obchodu uviedol, že výsledkom spomínanej  investície by mala byť omnoho silnejšia pozícia na dynamický rozvoj a posun vpred. Už dve dekády je spoločnosť aktívna v oblasti solárnej energie a podľa Leea veria, že tradiční spotrebitelia energie sú momentálne viac než pripravení vážne zvažovať solárne riešenia. LG Electronics však nie je jediná, ktorá sa snaží nahrádzať neobnoviteľné zdroje energie. Apple minulý rok spustil dva programy, vďaka ktorým by sa malo v Číne vyprodukovať menej o viac ako 20 miliónov ton skleníkových plynov v krajine od roku 2015 do 2020. Spoločnosť Google minulý rok takisto oznámila svoje plány na 100% zásobovanie svojich operácií zdrojmi obnoviteľnej energie do roku 2025. Ďalšie spoločnosti sa zároveň zaviazali obmedziť svoju uhlíkovú stopu pomocou rôznych stratégií a príliv nových solárnych panelov od LG Electronics k tomu rozhodne prispeje.

Zdroj:

http://www.digitaltrends.com

http://www.lgnewsroom.com/

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail