Lexus LC 500h s novým viacstupňovým hybridným systémom

Lexus

Lexus predstavil model Lexus LC 500h s novou generáciu pohonu: viacstupňovým hybridným systémom (Multi Stage Hybrid System).

Lexus viacstupňový hybridný systém

Väčšina automobilových spoločností, ktoré vyrábajú hybridné či elektrické modely áut sa zameriava najmä na ekologický aspekt takéhoto pohonu. Lexus  však predstavil svoj nový viacstupňový hybridný systém, ktorý je špeciálne navrhnutý najmä pre výkonné autá tak, aby dosiahol čo najlepšiu rovnováhu medzi výkonom a spotrebou paliva. Spája v sebe prvky klasického hybridného pohonu od Lexusu (resp. Toyoty) v podobe elektrického motora s lítiovo-iónovou batériou, 3,5 litrového V6 benzínového motora a štvorstupňovej automatickej prevodovky, ktorá je umiestená priamo v zadnej časti hybridnej prevodovky. Elektrický motor má výkon 264 kW a oproti doterajším hybridným pohonom od značky Lexus je ľahší, kompaktnejší a má lepšiu akceleráciu. Výsledkom je zrýchlenie auta z 0 na 100 km/h za 5 sekúnd. Nový viacstupňový hybdridný system má takisto manuálny “M” mód, ktorý je prvý šoférom iniciovaný systém radenia pri hybdridných modeloch tejto značky a poskytuje tak ešte lepší zážitok zo športovej jazdy. Pri tomto manuálnom móde dokáže automatická prevodovka v kombinácii s existujúcim hybdridným systémom radiť v celkovo 10 úrovniach.

Lexus LC 500h

Prvý model, ktorý využíva spomínaný viacstupňový hybridný systém, je kupé model Lexus LC 500h. Ten bol predstavený začiatkom tohto roka. Tento model je takisto prvým od značky Lexus, ktorý využíva výhody novej podvozkovej platformy určenej pre prémiové vozidlá Lexus s pohonom zadných kolies a ktorá je súčasťou novej globálnej architektúry GA-L pre prémiové modely Lexus. V snahe o precízne jazdné vlastnosti kupé LC 500 sa konštruktéri zamerali na samotný základ platformy a posunuli čo najviac hmotnosti (vrátane motora a cestujúcich) bližšie k stredu vozidla a súčasne nižšie k zemi, aby vozidlo disponovalo čo najlepším ťažiskom.

Lexus  Lexus

 

Lexus  Lexus

 

Hybdridný systém so zameraním na výkon

Podľa konštruktérov značky Lexus je tento viacstupňový hybridný systém revolučný a mal by sa stať vzorom pre budúce modely tejto značky. Lexus dokazuje, že hybridný pohon nemá iba ekologické výhody, ale dá sa využiť aj na zvýšenie výkonu a akcelerácie a táto luxusná značka sa zameriava najmä na zážitok z jazdy. Model LC 500h bude v predaji na jar roku 2017.

Zdroj:

http://www.lexus.co.uk

Zdieľajte:   Facebooktwittermail