Lego predáva novú stavebnicu, vyrobenú z rastlinných plastov    

Lego

Spoločnosť Lego spustila predaj  novej línie stavebníc Vestas Wind Turbine, ktoré sú vyrobené z udržateľných zdrojov.

Lego

Lego Vestas Wind Turbine

Známy dánsky výrobca hračiek a stavebníc, Lego, sa tento rok zaviazal k tomu, že do roku 2030 začne na výrobu svojich produktov využívať výhradne ekologické materiály. Už pár mesiacov potom spoločnosť oficiálne spustila novú hračku, ktorá je vyrobená z plastov na rastlinnej báze. V súlade s ekologickým odkazom si Lego ako model vybralo mini-veternú turbínu s názvom Vestas Wind Turbine. Súprava je navrhnutá tak, aby zvyšovala povedomie o projektoch, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie, ako je práve veterná turbína. Ako naznačuje jej meno, celá súprava stavebnice bola vytvorená v spolupráci so spoločnosťou Vestas, ktorá sa venuje udržateľným energetickým riešeniam a nainštalovala viac než 65-tisíc veterných turbín v takmer 80 krajinách.

Lego

Lego

Ekologické stavebnice od Lego

V auguste tohto roka predstavilo Lego prvé produkty, vyrobené z cukrovej trstiny, dopestovanej udržateľným spôsobom. Nová stavebnica Vestas Wind Turbine je prvou hračkou, ktorá tieto produkty využíva. Celá súprava obsahuje 826 stavebných dielov. Z tých sa dá postaviť 100-centimetrová veterná turbína s logom Vestas s prispôsobiteľnými lopatkami, ktoré majú rozmery 72 x 31 cm. Lopatky majú zároveň výstražné svetlá a celá súprava sa dá pomocou rôznych funkcií zautomatizovať. Pod konštrukciou turbíny sa nachádza domček s osvetlenou verandou a rastliny, či stromy zo série Plants from Plants (Rastliny z rastlín, teda plastové kocky z rastlinných plastov).

Lego

 

Lego

Lego a jeho záväzok

Celá súprava obsahuje motor Power Function, batériu a dva predlžovacie káble, ktoré sú šikovne skryté v konštrukcii veternej turbíny. Dizajn hračky oslavuje a podporuje hru a kreativitu a zároveň by mal zvyšovať povedomie o princípoch udržateľnosti a obnoviteľných zdrojoch energie. Tim Brooks, vice-prezident spoločnosti Lego pre environmentálnu zodpovednosť uviedol, že týmto „sa usilujú o pozitívny vplyv na životné prostredie a sú zaviazaní aktivitám na znižovanie následkov klimatických zmien prostredníctvom využívania nových materiálov na obaly, ale aj samotné výrobky“. Podľa neho táto veterná turbína oslavuje prvý krok v uskutočňovaní týchto zmien a dúfajú, že bude inšpirovať malých aj veľkých k tomu, aby sa viac naučili o spôsoboch využívania čistej energie.

Zdroj:

https://mymodernmet.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail