Legendárny Kalašnikov plánuje vyrábať elektromobil, ktorý bude konkurovať Tesle

elektromobil

Koncern Kalašnikov, známy výrobca zbraní, predstavil koncepčný elektromobil a verí, že bude schopný konkurovať Tesle.

Elektromobil s odkazom na minulosť

Ruský koncern Kalašnikov, ktorý je známy predovšetkým výrobou legendárnej zbrane AK-47, na moskovskej vojenskej výstave Armija 2018 predstavil svoj prvý koncepčný elektromobil s názvom CV-1. Podľa výrobcu by mal byť plnohodnotným konkurentom pre momentálne jeden z najpopulárnejších elektromobilov značky Tesla. Jeho vzhľad je však úplne odlišný a Kalašnikov uviedol, že sa hrdo hlási k odkazu sovietskeho Moskviča, kombi modelu Iž 2125, ktorý sa vyrábal v rokoch 1973 až 1997.

elektromobil

elektromobil

elektromobil

elektromobil

Elektromobil CV-1

I keď je elektromobil CV-1 zatiaľ iba v štádiu konceptu, výrobca na svojej webovej stránke uviedol, že by malo toto vozidlo poskytnúť dojazd 350 km a z 0 na 100 km/h zrýchliť za 6 sekúnd. 90 kWh batériu poháňa prevratný menič s rozmermi 50 x 50 x 100 cm, váhou 50 kg, ktorý poskytne výkon 220 kW. Vysoko-rýchlostný systém modulárnej kontroly batérií umožňuje kontrolu ich elementov v reálnom čase a monitorovanie úrovne nabitia. Podľa výrobcu bude tento model zároveň testovacím vozidlom pre komplexný systém, ktorý Kalašnikov vyvinul. Je ovládaný vstavanou centrálnou jednotkou, ktorá monitoruje výkon a stav motora, meniča a batérie.

elektromobil

elektromobil

elektromobil

Ďalší konkurent pre Teslu

Kalašnikov zatiaľ nezverejnil podrobnejšie informácie, takže nie je jasné, koľko by mal tento elektromobil stáť, alebo kedy by sa mal objaviť na trhu. Na otázku ruskej spoločnosti RBC, či je CV-1 lepší než Tesla, odpovedala Sofia Ivanová, zástupkyňa koncernu. Uviedla, že „nesmie uviesť špecifické výhody a vlastnosti elektromobilu“, ale zároveň dodala, že „toto auto bude konkurentom pre Teslu, lebo je v súčasnosti úspešným projektom elektrického vozidla. Očakávame, že by mal byť prinajmenšom schopný udržať s Teslou krok.“ Kalašnikov na augustovej armádnej výstave, na ktorej prezentovalo svoje produkty viac než 1500 spoločností, predstavil okrem elektromobilu napríklad aj robota zlatej farby s názvom Igorek, ktorý pripomína sci-fi filmy.

elektromobil

Zdroj:

https://kalashnikov.media

Zdieľajte:   Facebooktwittermail