Kondenzačný kotol s nepretržitou optimalizáciou prevádzky na výstave Aquatherm Nitra

kondenzačný kotol

Ako vyzerajú najmodernejšie vykurovacie technológie – úsporné a maximálne orientované na budúcnosť? Bude po novom pre domácnosti oveľa ľahšie vybrať si vykurovanie, ktoré nezaťažuje prírodu? Kondenzačný kotol s prívlastkom „ekologický“ si môžete pozrieť aj na výstave v Nitre.

Odpovede na tieto otázky a ukážky noviniek z oblasti vykurovania čakajú na zvedavých návštevníkov výstavy Aquatherm Nitra 2016. Priaznivcov vykurovacej, klimatizačnej, ventilačnej a regulačnej techniky privíta výstavisko Agrokomplex v dňoch 9.-12. februára 2016 na 18. ročníku medzinárodného veľtrhu.

 Výstava ponúkne viacero vychytávok z oblasti „smart home“ technológií

Tak napr. v pavilóne M1, v stránku číslo 117 ukáže značka Vaillant, ako si predstavuje budúcnosť v oblasti vykurovacích technológií.

„Návštevníkom predstavíme nové prémiové produkty s označením Green iQ s najvyššou energetickou účinnosťou, ktoré sú výnimočne šetrné k životnému prostrediu. Nastavujú najvyššiu latku pre trvalo udržateľné vykurovacie technológie v Európe,“ povedala Ing. Jarmila Klátilová, marketingová riaditeľka spoločnosti Vaillant Group Slovakia. Novinky doprajú členom domácnosti maximálne pohodlie. „Umožňujú ovládanie na diaľku pomocou smartfónu, majú nemeckú kvalitu, dlhú životnosť a nízke prevádzkové náklady,“ dodáva J. Klátilová. Vykurovacie zariadenia možno totiž ľahko kombinovať so solárnymi systémami aj tepelnými čerpadlami, a to aj dodatočne. 

Novinky: Green iQ kondenzačný kotol a nová generáci atepelných čerpadiel

Prvou z noviniek s označením Green iQ je nový kondenzačný kotol s nepretržitou optimalizáciou prevádzky.

Závesný kotol ecoTEC exclusive osloví najmä tých najnáročnejších. Má energetický štítok triedy A a spĺňa najvyššie európske smernice o energetickej účinnosti,“ upresnila J. Klátilová. Za mimoriadnu úroveň inovácie, udržateľnosti a výnimočný dizajn dostal kotol prestížnu cenu s názvom Red Dot Design Award 2015.

kondenzačný kotol

 

Druhou novinkou je nová generácia tepelných čerpadiel na vykurovanie a prípravu teplej vody s označením Green iQ. Inovatívne a univerzálne tepelné čerpadlá flexoTHERM exclusive a flexoCOMPACT exclusive využívajú flexibilne každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu a vzduch. Životné prostredie totiž môže poskytnúť až 75 % potrebnej energie zadarmo.

„Tepelné čerpadlá Green iQ sú ešte účinnejšie a majú veľmi tichú prevádzku vďaka dôkladnému tlmeniu vibrácií a efektívnej zvukovej izolácii,“ odporúča Klátilová. Vhodné sú pre novostavby aj modernizácie, pre rodinné aj bytové domy.

Neváhate a príďte sa zorientovať, alebo si vybrať niečo z najnovších technológií dostupných na slovenskom trhu. Možno vám napovie aj program výstavy

 

Zdroj: www.vaillant.sk

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail