Inovatívny elektrobicykel ochráni planétu, zlepší Vaše zdravie a vyperie prádlo

elektrobicykel

Čínski študenti navrhli ekologický elektrobicykel, ktorý zlepší Vašu kondíciu a zároveň vyperie Vašu špinavú bielizeň.

Elektrobicykel, s ktorým zvládnete dve veci naraz

Nikto z nás zrejme nemá veľa času nazvyš a preto je niekedy náročné nájsť si čas na udržiavanie domácnosti či návštevy fitcentra. Tieto dôvody inšpirovali študentov z univerzity v čínskom Daliane na to, aby navrhli prevratný elektrobicykel. Pomenovali ho Bike Washing Machine (BiWa), teda cyklopráčka. Funguje ako stacionárny bicykel, ktorý počas toho ako na ňom človek cvičí a bicykluje, zároveň vyperie špinavú bielizeň. Šlapanie pedálov totiž otáča vstavaný bubon práčky a čím rýchlejšie bicyklujete, tým rýchlejšie sa bubon otáča. Nielenže je oblečenie každou sekundou rýchlejšie, ale Vaše telo sa stáva zdravším a zároveň znižujete svoju ekologickú stopu na našej planéte.

elektrobicykel

elektrobicykel

elektrobicykel

Nahromadenú energiu elektrobicykel uloží

Elektrobicykel BiWa teda umožní vykonávať dve užitočné veci naraz. Zároveň je schopný využiť prebytočnú nahromadenú energiu. Tá sa využije buď na poháňanie obrazovky displeja, ktorý zobrazuje aktualizácie statusu čistoty prádla vo vstavanom bubne práčky alebo sa uloží v internej batérii na použitie pri ďalšom praní. Cyklopráčka je zatiaľ iba v štádiu konceptu, ale zaujala ihneď mnoho médií na svete a zdá sa, že by sa mohla stať ozajstným hitom. Cena však zatiaľ nie je známa.

Elektrobicykel, ktorý chráni našu planétu

V súčasnosti všetci využívame elektrickú energiu na mnoho bežných vecí, ale výsledkom je čoraz väčšie znečistenie našej planéty. Väčšina procesov ako napríklad spaľovanie fosilných palív, ktoré elektrickú energiu vytvárajú, totiž vypúšťa do ovzdušia nadmerné množstvo škodlivého oxidu uhličitého. Tento unikátny elektrobicykel BiWa Vám umožní znížiť Vaše využitie elektrickej energie a namiesto toho sa spoľahnúť na vlastnú energiu. Je čistejší pre naše prostredie, ale aj pre Vaše zdravie. Možno by sa takýto pomocník hodil aj do Vašej domácnosti. Vianoce sa predsa blížia a novoročné predsavzatie schudnúť sa môže s touto cyklopráčkou dodržiavať omnoho jednoduchšie.

Zdroj:

http://www.tuvie.com/

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail