Inovatívne okno kombinujúce plast, drevo a hliník, vhodné aj pre pasívne domy

Lukas P.

Úplne nové možnosti na trhu plastových okien prináša inovatívny dizajnový okenný profil Eforte Fusion. Na plastové okno sa z vnútornej strany umiestňuje drevený kryt, z vonkajšej sa na profil aplikuje hliníkový kryt. Výsledkom je kombinácia toho najlepšieho zo všetkých troch materiálov: vynikajúce tepelnoizolačné hodnoty plastového okna, prírodný pôvab dreva v interiéri a individuálny dizajn hliníka v exteriéri.

okno

Unikátny dizajnový okenný systém Eforte Fusion predstavuje odpoveď na sprísňujúce sa normy na energetickú efektívnosť a estetické želania zákazníkov. Eforte Fusion rozširuje tiež flexibilitu systému Eforte. „Ide o exkluzívny výrobok, ktorý neimituje vzhľad dreva, ale do interiéru prináša skutočné drevo,“ hovorí Petra Schneeweiss, marketingová manažérka Inoutic. Vďaka jedinečnej konštrukcii okna tak možno uplatniť aj také typy dreva, ktoré inak nie sú vhodné na výrobu okien, ako je napríklad javor, jaseň alebo buk. V prípade, že v priebehu užívania dôjde k poškodeniu dreveného obkladu, možno ho v prípade krídlového profilu nahradiť novým.

Okno spĺňa aj parametre pre pasívne domy

Okenný systém Eforte Fusion sa vyznačuje výbornými tepelno-izolačnými hodnotami a spĺňa aj parametre pre pasívne domy. Bez dodatočných izolačných prvkov dosahuje optimálne hodnoty tepelnej prestupnosti rámom Uf = 0,95 W/m2 . K. Pri použití trojitého zasklenia možno dosiahnuť koeficient tepelnej prestupnosti oknom Uw až 0,75 W/m. K. Eforte Fusion sa ponúka vo všetkých dostupných variantoch pre systém profilov Eforte: dvojkrídlový i jednokrídlový variant, s pevným i falošným stĺpikom. Pripravuje sa aj variant pre vchodové dvere.
oknoNové dizajnové okno Eforte Fusion kombinuje to najlepšie z troch svetov: PVC, drevo a hliník. Inovatívny systém spĺňa parametre pre pasívne domy.
Na vnútornú stranu Eforte Fusion možno použiť aj také typy dreva, ktoré sa na výrobu drevených a drevohliníkových okien bežne nepoužívajú, ako je napríklad javor, jaseň alebo buk.

Vstupné dvere zo sklených vlákien sa nekrútia ani v extrémnych podmienkach a sú ľahké

Pred dvoma rokmi predstavila spoločnosť Inoutic na veľtrhu FENSTERBAU FRONTALE 2014 štúdiu konceptu Innergy, za ktorú dostala ocenenie Fensterbau Innovation Award for Architecture. Z tejto novej technológie vznikli nové ľahké vstupné dvere Rovex zo sklených vlákien.
Vstupné dvere Rovex spájajú dve konštrukčné jednotky. Do výplne vstupných dverí, ktorá krídlo prekrýva z obidvoch strán, je integrované krídlo zo sklenených vláken. Toto riešenie zaisťuje jednoduchšiu a nákladovo úspornejšiu výrobu.
dvereVchodové dvere patria k najviac namáhaným stavebným prvkom budovy. Veľký počet otváraní a zatváraní kladie dôraz na mechanické vlastnosti – stabilitu, pevnosť, kvalitu a odolnosť proti prieťahu. V priebehu rokov musia byť okrem toho zachované tepelnoizolačné vlastnosti a energetická efektívnosť. Dôležitú rolu hrá, samozrejme, aj dizajn.
Vstupné dvere Rovex tieto požiadavky spĺňajú a ponúkajú aj ďalšie výhody. V ich prípade sú výplň a rám krídla konštruované ako celok. Nekonečný počet sklených vlákien v krídle zaisťuje vysokú odolnosť proti krúteniu. Toto riešenie zabraňuje dilatácii dverí aj pri extrémnych teplotách. Zároveň je systém ľahší až o 20 kg oproti bežne dostupným dverám s výplňou, ktorú krídlo prekrýva z obidvoch strán. Rám a výplň panelu dvier Rovex sa nelepí, ale spája sa do jedného celku prostredníctvom oceľových plátov. Výplň panelu tvorí polyuretánová pena. Tieto atribúty zaručujú výbornú tepelnú izoláciu a zároveň vysokú tuhosť. Pri hrúbke panelu 72 mm dosahujú štandard pre pasívne domy, to znamená Ud = 0,8 W/m2 . K.
Jednostranne si možno vybrať z ôsmich farieb, v prípade, že má zákazník záujem o farbu z obidvoch strán, má k dispozícii šesť možností. Okrem toho, je k dispozícii veľký počet presklených a dizajnových prvkov.
Nové vchodové dvere Rovex od spoločnosti Inoutic vynikajú inovatívnym rámom krídla, ktorý je vystužený sklenenými vláknami pre maximálnu odolnosť proti skrúteniu a prieťahu.
 
Zdroj:  www.inoutic.sk
 

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...