Inovatívne okno kombinujúce plast, drevo a hliník, vhodné aj pre pasívne domy

Lukas P.

Úplne nové možnosti na trhu plastových okien prináša inovatívny dizajnový okenný profil Eforte Fusion. Na plastové okno sa z vnútornej strany umiestňuje drevený kryt, z vonkajšej sa na profil aplikuje hliníkový kryt. Výsledkom je kombinácia toho najlepšieho zo všetkých troch materiálov: vynikajúce tepelnoizolačné hodnoty plastového okna, prírodný pôvab dreva v interiéri a individuálny dizajn hliníka v exteriéri.

okno

Unikátny dizajnový okenný systém Eforte Fusion predstavuje odpoveď na sprísňujúce sa normy na energetickú efektívnosť a estetické želania zákazníkov. Eforte Fusion rozširuje tiež flexibilitu systému Eforte. „Ide o exkluzívny výrobok, ktorý neimituje vzhľad dreva, ale do interiéru prináša skutočné drevo,“ hovorí Petra Schneeweiss, marketingová manažérka Inoutic. Vďaka jedinečnej konštrukcii okna tak možno uplatniť aj také typy dreva, ktoré inak nie sú vhodné na výrobu okien, ako je napríklad javor, jaseň alebo buk. V prípade, že v priebehu užívania dôjde k poškodeniu dreveného obkladu, možno ho v prípade krídlového profilu nahradiť novým.

Okno spĺňa aj parametre pre pasívne domy

Okenný systém Eforte Fusion sa vyznačuje výbornými tepelno-izolačnými hodnotami a spĺňa aj parametre pre pasívne domy. Bez dodatočných izolačných prvkov dosahuje optimálne hodnoty tepelnej prestupnosti rámom Uf = 0,95 W/m2 . K. Pri použití trojitého zasklenia možno dosiahnuť koeficient tepelnej prestupnosti oknom Uw až 0,75 W/m. K. Eforte Fusion sa ponúka vo všetkých dostupných variantoch pre systém profilov Eforte: dvojkrídlový i jednokrídlový variant, s pevným i falošným stĺpikom. Pripravuje sa aj variant pre vchodové dvere.
oknoNové dizajnové okno Eforte Fusion kombinuje to najlepšie z troch svetov: PVC, drevo a hliník. Inovatívny systém spĺňa parametre pre pasívne domy.
Na vnútornú stranu Eforte Fusion možno použiť aj také typy dreva, ktoré sa na výrobu drevených a drevohliníkových okien bežne nepoužívajú, ako je napríklad javor, jaseň alebo buk.

Vstupné dvere zo sklených vlákien sa nekrútia ani v extrémnych podmienkach a sú ľahké

Pred dvoma rokmi predstavila spoločnosť Inoutic na veľtrhu FENSTERBAU FRONTALE 2014 štúdiu konceptu Innergy, za ktorú dostala ocenenie Fensterbau Innovation Award for Architecture. Z tejto novej technológie vznikli nové ľahké vstupné dvere Rovex zo sklených vlákien.
Vstupné dvere Rovex spájajú dve konštrukčné jednotky. Do výplne vstupných dverí, ktorá krídlo prekrýva z obidvoch strán, je integrované krídlo zo sklenených vláken. Toto riešenie zaisťuje jednoduchšiu a nákladovo úspornejšiu výrobu.
dvereVchodové dvere patria k najviac namáhaným stavebným prvkom budovy. Veľký počet otváraní a zatváraní kladie dôraz na mechanické vlastnosti – stabilitu, pevnosť, kvalitu a odolnosť proti prieťahu. V priebehu rokov musia byť okrem toho zachované tepelnoizolačné vlastnosti a energetická efektívnosť. Dôležitú rolu hrá, samozrejme, aj dizajn.
Vstupné dvere Rovex tieto požiadavky spĺňajú a ponúkajú aj ďalšie výhody. V ich prípade sú výplň a rám krídla konštruované ako celok. Nekonečný počet sklených vlákien v krídle zaisťuje vysokú odolnosť proti krúteniu. Toto riešenie zabraňuje dilatácii dverí aj pri extrémnych teplotách. Zároveň je systém ľahší až o 20 kg oproti bežne dostupným dverám s výplňou, ktorú krídlo prekrýva z obidvoch strán. Rám a výplň panelu dvier Rovex sa nelepí, ale spája sa do jedného celku prostredníctvom oceľových plátov. Výplň panelu tvorí polyuretánová pena. Tieto atribúty zaručujú výbornú tepelnú izoláciu a zároveň vysokú tuhosť. Pri hrúbke panelu 72 mm dosahujú štandard pre pasívne domy, to znamená Ud = 0,8 W/m2 . K.
Jednostranne si možno vybrať z ôsmich farieb, v prípade, že má zákazník záujem o farbu z obidvoch strán, má k dispozícii šesť možností. Okrem toho, je k dispozícii veľký počet presklených a dizajnových prvkov.
Nové vchodové dvere Rovex od spoločnosti Inoutic vynikajú inovatívnym rámom krídla, ktorý je vystužený sklenenými vláknami pre maximálnu odolnosť proti skrúteniu a prieťahu.
 
Zdroj:  www.inoutic.sk
 

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

Súhlasím so spracúvaním osobných údajov

Už ste čítali?

Všetci by sme mali byť zdravými aktivistami

Moderátor, autor úspešného podcastu, aktivista a greenfluencer, ktorý má vo svojej genetickej výbave výraznú zvedavosť a odvahu. Vo svojom podcaste Sabo sebou sa venuje všetkým...

Nemusíme byť dokonalí, stačí keď robíme malé kroky. Na každom z nás záleží

Modelka, stylistka a greenfluencerka Natália Pažická sa rozhodla, že svoju energiu vloží do osvety o negatívnom dopade módneho priemyslu na životné prostredie. Na svojich sociálnych...

Ľudia si zbytočne vytvárajú problémy, ktoré neexistujú

Po desiatich rokoch skončila s profesionálnym snowboardingom. S príchodom syna založila značku detských doplnkov DIOBO. Je mamou dvoch detí, Tobiáša a Idy. Ľudí inšpiruje svojím...

Užitočné rady pre úspornú a zelenú domácnosť – časť IV: Ako žiť ohľaduplnejšie k planéte

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí sa radi aktívne podieľajú na ochrane životného prostredia? Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré môžete jednoducho zaradiť do vášho každodenného života.

Fotovoltické panely premenia váš domov na ekologickú domácnosť

Najefektívnejší zdroj čistej energie je naše Slnko. Ekologické fotovoltické panely menia slnečnú energiu na elektrickú energiu. Z dlhodobého hľadiska sú fotovoltické panely nielen ekologickejšie, ale...

Trom štvrtinám Slovákov záleží na ochrane životného prostredia. Patríte k nim aj vy?

Až 70 % Slovákov sa obáva o životné prostredie. Vyplýva to z výskumu „Hodnoty a spoločnosť počas pandémie Covid-19 – Ochrana životného prostredia vo verejnej mienke na Slovensku“,...

Užitočné rady pre úspornú a zelenú domácnosť – časť III: Aby vám voda nepretekala pomedzi prsty

Voda má všestranné využitie. Je potrebná nielen pre ľudský život, ale rovnako dôležitá je aj pre rastliny a živočíchy. Zároveň je aj nevyčerpateľným zdrojom energie na...

Svetelný smog alebo koľko svetla naozaj potrebujeme

Životné prostredie okolo nás je od priemyselnej revolúcie neustále zaťažované sekundárnymi dôsledkami technického progresu. Na jednej strane neodmysliteľné výdobytky ako teplo, svetlo, doprava dostupné pre...

Nóri sa rozhodli odoberať CO2 z ovzdušia. Pomôže im vikingská loď Longship

Mnohí vedci sa zhodujú na tom, že ak chceme zlepšiť kvalitu atmosféry, bude potrebné čo najrýchlejšie znižovať podiel CO2 (prípadne metánu). Do odčerpávania oxidu uhličitého...