Harley-Davidson oznámil, že v roku 2019 spustí produkciu prvého elektrického modelu

harley-davidson

Známy výrobca motoriek Harley-Davidson sa chce zamerať najmä na mladších zákazníkov, začne preto s výrobou svojej prvej elektrickej motorky.

Ťažký rok pre Harley-Davidson

Spoločnosť Harley-Davidson nedávno zverejnila každoročnú finančnú správu, ktorá hodnotí výsledky minulého roka. Ten bol pre výrobcu motoriek pomerne ťažký a výsledky ukazujú, že celosvetový predaj sa oproti roku 2016 prepadol až o 6,7%. Na americkom trhu sa dokonca predalo o 8,5% menej motocyklov tejto značky. Podobné problémy má však viacero výrobcov veľkých motoriek. Priemerný záujemca o kúpu novej motorky je čoraz starší. Zdá sa, že mladší ľudia o takého dopravné prostriedky strácajú záujem a preferujú skôr modely s technologickými vymoženosťami.

Elektrická Harley-Davidson motorka už v roku 2019

Zrejme aj preto sa Harley-Davidson rozhodol, že začne s výrobou svojho prvého elektrického modelu. Ten by sa mal byť určený najmä mladším šoférom. Známy výrobca motoriek teda bude musieť nájsť spôsob ako osloviť úplne nový typ zákazníkov. Spoločnosť chce preto „redefinovať svoj produkt v tradičnom prostredí a rozšíriť svoje pôsobenie“. Nový elektrický model by sa mal začať predávať už o 18 mesiacov. Harley-Davidson však zatiaľ nezverejnil ako bude ich elektrická motorka vyzerať alebo koľko bude stáť. Je však jasné, že nebude vydávať klasický zvuk silnej motorky, pre ktorý sú modely tejto značky také populárne.

Harley-Davidson

Elektrické dopravné prostriedky sú budúcnosťou prepravy

Matt Levatich, prezident a riaditeľ Harley-Davidson, zhrnul postoj spoločnosti takto: „trh s elektrickými motocyklami je zatiaľ ešte v plienkach, ale veríme, že prémiové elektrické modely našej značky pomôžu rozšíriť nadšenie a výskyt elektrických modelov v športe v globálnom meradle. Rozširovanie našich kapacít a záväzku pre elektrické modely nám prináša veľké nadšenie pre budúcu úlohu elektrických motoriek v raste našej spoločnosti. Nová motorka bude zrejme podobná prototypu Livewire, ktorý spoločnosť predstavila ešte v roku 2014. Ten mal pôsobivú akceleráciu keď dosiahol 100 km/h za menej než 4 sekundy. V ekonomickom móde však poskytol dojazd menej než 90 km.

Zdroj:

https://newatlas.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail