Elektrická motorka KALK je stvorená pre off-road jazdu

elektrická motorka

KALK je ľahká, tichá a vysoko-výkonná elektrická motorka, ktorá je na rozdiel od mnohých konkurenčných modelov špeciálne určená do ťažkého terénu.

Unikátna elektrická motorka

CAKE je švédska spoločnosť, ktorej hlavnou misiou je rozvoj spoločnosti bez emisií prostredníctvom elektrických dopravných prostriedkov. Nedávno predstavila svoj prvý model, pri ktorom sa sústredila najmä na výkon a zníženie hmotnosti. Ich elektrická motorka KALK je preto ľahká a tichá, ale zároveň vysoko-výkonná motorka, ktorá určite poteší každého fanúšika off-roadovej jazdy. KALK je teraz k dispozícii v špeciálnej edícii, v rámci ktorej zatiaľ vyrobili iba 50 kusov. Jej exkluzivita spočíva najmä v tom, že takmer každá súčiastka bola špeciálne navrhnutá a vyrobená pre tento dopravný prostriedok. Vďaka tomu sa spoločnosti podarilo dosiahnuť požadovanú kvalitu a trvácnosť.

elektrická motorka

elektrická motorka

elektrická motorka

elektrická motorka

elektrická motorka

Elektrická motorka KALK poskytne 80 km dojazd

Okrem minimalistického vzhľadu, ktorý zaujme na prvý pohľad, sa táto elektrická motorka od konkurentov vo svojej triede odlišuje najmä váhou. Váži totiž iba 70 kg, čo je asi o 50 kg menej, než pri typických motorkách, určených do terénu. Je poháňaná 15 kW IPM motorom v kombinácii s 50 Ah lítiovo-iónovou batériou. Spolu na jedno nabitie poskytnú 80 km dojazd a maximálnu rýchlosť 80 km/h. Výrobca uvádza, že vďaka svojim vlastnostiam a unikátnym súčiastkam táto motorka definuje úplne novú kategóriu. Aj preto bude každý vyrobený kus špeciálne očíslovaný a označený, aby sa podčiarkla jeho exkluzivita.

elektrická motorka

elektrická motorka

elektrická motorka

elektrická motorka

elektrická motorka

Elektrická motorka pre čistú budúcnosť

Elektrická motorka KALK sa dá objednať už teraz s tým, že prvé dodávky sú naplánované na jún tohto roka. Uvádzacia cena je momentálne asi 14-tisíc eur, ale treba rátať s depozitom vo výške tisíc eur. Zakladateľ a riaditeľ spoločnosti CAKE, Stefan Ytterborn, uviedol, že s jasným cieľom urýchlenia zmeny k spoločnosti bez emisií, sa CAKE zameriava na revolúciu v oblasti dvojkolesových dopravných prostriedkov. Podľa neho „sa nová generácia ľahkých, tichých a energeticky čistých off-road motoriek postará o to, aby sa éra hluku, vyrušovania a znečisťovania stala minulosťou.“

Zdroj:

https://ridecake.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail